توهین ابطحی به مردم یزد | تبیین

توهین ابطحی به مردم یزد

به گزارش شبکه "ایران"، به باور گردانندگان این روزنامه‌ها، مسئولان استان با بکارگیری تمام امکانات موجود، مردم را از اقصی نقاط استان یزد به فرودگاه و محل استقبال رئیس‌جمهور کشانده‌اند، و این حضور گسترده نه از روی انتخاب و شعور بلکه برای گرفتن شام و ناهار به وقع پیوسته است.
روزنامه "اعتماد ملی" که همچنان سعی می‌کند مردم یزد را به شام و ناهار علاقمند و استقبال آنان را از احمدی‌نژاد از روی اجبار نشان دهد، به قلم محمدعلی ابطحی معاون رئیس دولت اصلاحات متوسل شد و نوشت: مدارس تعطیل بود. ادارات تعطیل نبود ولی آقای استاندار در رسانه‌ها اعلا‌م کرده بود اگر کسی بخواهد از فیض سخنان رئیس‌جمهور بهره‌مند شود می‌تواند در مراسم شرکت کند. طبعا خیلی از این افراد با این همه مشکلا‌ت باید مورد پذیرایی قرار می‌گرفتند.
ابطحی سفر رئیس جمهور را به استان یزد سفری انتخاباتی توصیف و علاوه بر شام و ناهار، اطلاع‌رسانی در رادیو و تلویزیون و نصب تابلو‌های شرح فعالیت‌ها و عملکردهای دولت را نیز از دیگر علل حضور مردم عنوان کرده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور سابق به نقل از یک نماینده دوم‌خردادی، مهیا کردن وسایل حمل و نقل مردم را موجب حضور گسترده آنان دانسته و آنرا مورد اعتراض قرار داده است.
پیش از این نیز روزنامه‌"اعتماد" که پیش‌تاز این نوع تحلیل‌هاست، بدون اشاره به تحلیل تمجیدآمیز گذشته‌اش از حرکت‌های مردمی به ویژه انتخابات ریاست جمهوری 76 و 80، دادن وعده شام و ناهار، تعطیلی مدارس و نصب تابلو و بنر را از جمله دلایلی عنوان کرده بود که باعث شده مردم یزد از احمدی‌نژاد استقبالی گسترده داشته باشند.
علاوه بر روزنامه‌های دوم خردادی سایت‌های اینترنتی این جریان نیز به طور کم‌سابقه و تامل برانگیزی سعی داشتند که حضور مردم یزد را تنها بر پایه اجبار و عدم اختیار مردم تحلیل کنند.
حساسیت برخی از شخصیت ها و رسانه‌ها بر روی استقبال گسترده یزدی‌ها از هراس این جریان نسبت به اقبال عمومی به احمدی نژاد حکایت دارد.
 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي