كيهان:اپوزيسيون خارج نشين و حكايت هميشگي آفتابه لگن هفت دست

يه گزارش تبيين به نقل ازكيهان، خبرگزاري فرانسه با انتشار اين خبر نوشت: گرايش هاي گوناگون مخالف جمهوري اسلامي در خارج از كشور، از سلطنت طلب مشروطه خواه تا جمهوري خواهان به استثناي سازمان مجاهدين خلق (منافقين) در اين همايش حضور داشتند. آنها از دموكراسي سكولار و جنبش سبز حمايت كردند.خبرگزاري فرانسه نام گروه هاي شركت كننده را ذكر نكرد.

برخي گروهك هاي لائيك رويكرد منافقانه شبه اصلاح طلباني نظير حزب مشاركت و سازمان مجاهدين (انقلاب) را كه در خارج كشور در پوشش شوراي هماهنگي راه سبز اعلام موجوديت كرده اند و دم از اجراي قانون اساسي مي زنند، زير سوال مي برند و معتقدند كه رسميت دادن به قانون اساسي ولو به عنوان تاكتيك و سناريوي فريب، باعث زيرسوال رفتن جريان برانداز و آشوب طلب در نگاه افكارعمومي مي شود.

سرويس هاي جاسوسي غرب در عين تقويت منافقين جديد (شبه اصلاح طلب) مي كوشند جريان موازي (گروهك هاي لائيك قديمي تر نظير سلطنت طلبان، گروه هاي ماركسيستي، جبهه ملي و ...) را نيز مورد حمايت قرار دهند چرا كه فتنه سبز را ذاتاً ضدديني و ضد جمهوري اسلامي تلقي مي كنند و معتقدند اصلاح طلبان تنها جنبه مهمل را دارند.
در همين حال سايت ضدانقلابي خودنويس با اشاره به اينكه گروهك هاي ضدانقلاب هيچ كدام همديگر را قبول ندارند و موسوي و كروبي را به نوعي و رضا پهلوي و بني صدر و ديگران را به نوعي ديگر بي اعتبار و زير سوال معرفي مي كنند، نوشت: آن كسي كه ما به عنوان آلترناتيو دنبالش مي گرديم بايد در زمان كوتاهي بين تمام قطبهايي كه ما مي گوئيم بچرخد پس بنا به اصل هجدهم فيزيك آن چيزي كه ما دنبالش مي گرديم آلترناتيو نيست، اسم علمي اش آرميچر است! نتيجه ديگري كه بايد بگيريم اينكه ما كاملا مي دانيم كه چي مي خواهيم فقط رو نمي كنيم كه دست زياد نشود و نتيجه آخر اينكه اسب حيوان نجيبي است. يك آگهي هم داريم و آن اينكه « به يك فضانورد جهت پيدا كردن آلترناتيو براي ما در فضا نيازمنديم. روي زمين گشتم نبود، نگرد نيست!».

وقتي دم شغال نقش شاهد را بازي مي كند!

وزير خارجه تشكيلات خودگردان فلسطيني از سركوب رژيم هاي بحرين و كويت عليه ملتهاي مسلمان خود حمايت كرد.
رياض المالكي ضمن اعلام حمايت و همبستگي با حاكميت كشورهاي عربي خليج فارس و تخطئه ايران گفت: در اوج حوادث پيام حمايت و همبستگي به وزير خارجه بحرين فرستاديم و گفتيم كه در كنار دولت شما و در مقابل توطئه هايي كه عليه سرزمين شما مي شود، هستيم. پيام ديگري هم به همتاي كويتي فرستادم و از تمام اقدامات دولت كويت در مقابله با توطئه هاي مشابه حمايت كردم.

اظهارات وزير دولت خودگردان محمود عباس در محكوميت ملتهاي انقلابي منطقه علت روشني دارد چرا كه دولت خودگردان به شدت از سرنگوني حسني مبارك كه يكي از مزدوران خط مقدم در سركوب مقاومت فلسطين به شمار مي رفت، عصباني است. دولت بوش و اوباما نيز از محمود عباس و تشكيلات سرسپرده و سازشكار او به عنوان افرادي اصلاح طلب و دموكرات ياد مي كنند، همچنان كه پيش از آن محمود عباس وعده كرده بود مقدمات ارائه كمك 50 ميليون دلاري به گروهك هاي اپوزيسيون جمهوري اسلامي براي راه اندازي شبكه تلويزيوني را فراهم كند.
دولت محمود عباس در كرانه باختري رژيمي غيرقانوني و فاقد راي ملت مسلمان فلسطين به شمار مي رود. حماس اكنون دولت مشروع و دموكراتيك برآمده از راي مردم فلسطين را در اختيار دارد.
طبق برخي اسناد فاش شده دولت محمود عباس به عنوان مزدور و جاسوس عليه مقاومت فلسطين عمل مي كند و در موارد بسياري، اطلاعات مربوطه به موساد عرضه شده است.

گفتني است محمود عباس يك بهايي مهاجر به فلسطين و از نوادگان «عباس افندي» است. كه نام وي نيز برگرفته از نسب خانوادگي اوست بهايي بودن محمود عباس بارها از سوي مورخان بي طرف در فلسطين نيز مورد تاييد قرار گرفته و مقامات صهيونيستي هم نه فقط آن را انكار نكرده اند بلكه به آن اشاره صريح نيز داشته اند.

 

دانشگاه آزاد آكسفورد؟!

تلويزيون دولتي انگليس اعلام كرد در مورد پذيرش مهدي هاشمي به عنوان دانشجوي دوره دكتراي آكسفورد، اتهامي متوجه نامبرده نيست.

سايت كلمه وابسته به شوراي هماهنگي راه سبز (فتنه گران فراري مقيم لندن و پاريس) با اشاره به گزارش بي بي سي نوشت: همزمان با انتشار بيانيه مسئول تحقيق دانشگاه آكسفورد درباره ادعاي مطرح شده مهدي هاشمي نيز بيانيه اي منتشر و هدف از طرح اين اتهامات را آلوده كردن نام خانواده وي عنوان كرد. مهدي هاشمي همچنين اعلام كرد كه پس از گذراندن يك پروسه طولاني و 9 ماهه، شامل بررسي مدارك تحصيلي و پروپوزال (طرح پايان نامه) و همچنين «چندين مصاحبه بااساتيد مربوطه» موفق به دريافت پذيرش دانشگاه آكسفورد شده است.
روزنامه گاردين اخيراً از قول فردي به نام كاوه موسوي، نوشته بود مهدي هاشمي شرايط ادامه تحصيل در اين دانشگاه را نداشته و از جمله فاقد تسلط لازم بر زبان انگليسي و سوابق علمي و كاري مرتبط و كافي است.
انتشار خبر تحصيل هاشمي در دوره دكتراي دانشگاه آكسفورد در حالي است كه چند ماه پس از خروج وي از كشور،

اعلام شده بود او براي سركشي به دفاتر دانشگاه آزاد در خارج كشور و بنا بر مأموريت اداري از ايران خارج شده است.
به دنبال انتشار بيانيه پيتر نورت (مسئول تحقيق در مورد ادعاي مطرح شده عليه مهدي هاشمي)، برخي محافل اپوزيسيون مخالف شوراي هماهنگي راه سبز (از جمله خودنويس) پيشنهاد داده اند: اگر بيانيه صادره حقيقت دارد، آقاي مهدي هاشمي براي اثبات تسلط خود به زبان انگليسي، مصاحبه اي به همين زبان با خبرنگار يكي از تلويزيون هاي انگليسي انجام دهد تا حقيقت بر همگان آشكار شود، ضمن اينكه توضيح دهند چرا بيانيه مورد ادعا چرا روي سايت دانشگاه آكسفورد نيست؟... ايشان در صورت عدم پذيرش مصاحبه به زبان انگليسي مي تواند براي رفع سوء ظن ها، از دانشگاه آزاد آكسفورد فارغ التحصيل شود.

 

 روايت اميراحمدي از ميزان روابطش با مشايي

هوشنگ اميراحمدي درباره ميزان ارتباطاتش با رحيم مشايي گفت: درباره اين رابطه اغراق و بي انصافي مي شود.
وي در گفت وگو با سايت انتخاب اظهار داشت: من آقاي مشايي را يك بار در ايران و چند بار در آمريكا ديده ام و با هم حرف زده ايم. از نظر من ايشان آدم معتدل، متعهد، و مردمداري است و هميشه سعي دارد كمك كند و مشكل را حل كند. من هيچ همكاري اقتصادي با ايشان يا دولت نداشته ام. من براي بازاريابي مناطق آزاد كيش و انزلي به مديريت هاي اين مناطق طرحهاي مفصل و مهمي داده ام و براي تهيه اين طرحها هم مبالغي هزينه كرده ام اما در ازاء آنها از دولت و از اين مناطق ديناري دريافت نكرده ام و پروژه اي هم نگرفته ام.

وي اضافه كرد: گاهي هم شباهت در نظرات من و آقاي مشايي باعث شبهه مي شود. مثلا، من 15 سال پيش در يك مقاله درباره جامعه مدني در ايران كه در مجله «ايران فردا» چاپ شد، نوشته بودم كه جمهوري اسلامي از مراحل «اسلام-اسلام» و «اسلام-ايران» گذشته و دارد وارد مرحله «ايران-اسلام» مي شود، و پيش بيني كرده بودم كه در دوره تكميلي خود، جمهوري اسلامي وارد مرحله «ايران-ايران» خواهد شد. حالا عده اي بحث «مكتب ايراني» آقاي مشايي را به اين ايده من نسبت مي دهند در حاليكه ما در اين باره با هم هرگز سخني نگفته ايم. اين را هم بگويم كه با بخشي از ديدگاه هاي آقاي رحيم مشايي، مخصوصا در ارتباط با همزيستي مسالمت آميز با دنيا و همكاري با ايرانيان خارج از كشور، موافق هستيم.
اين دلال بد سابقه مقيم آمريكا با معرفي خود به عنوان فردي فراجناحي، به موضوع همايش ايرانيان خارج كشور در تهران (مردادماه 89) گفت: من گفته بودم اظهارنظر درباره اينكه من به كنفرانس دعوت شده بودم يا نه را به مسئولان سپرده بودم. متاسفانه به خاطر انتقاد كيهان محافظه كاري و ملاحظه كاري كردند. واقعيت اين است كه مسئولين كنفرانس عمدا و يا سهوا از پيشنهاد من براي شركت در كنفرانس استقبال كردند ولي متعاقبا بدليل نگراني هايي كه بوجود آمده بود، دعوت كتبي خود را پس گرفتند و از من خواستند كه در كنفرانس شركت نكنم كه من هم استقبال كردم.

وي با تكذيب دريافت هزينه هاي سفر به تهران نوشت: مدارك منتشره تنها نشان مي دهد كه قرار بود هزينه ها پرداخت شود. در رابطه با طرح بازاريابي كيش و انزلي هم كه در نامه ام آمده هيچ شرطي مطرح نشده است و مي خواستم كمكي به پيشرفت اين مناطق كنم!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي