بازخوانی: بيانيه مهم انجمن فارغ التحصيلان مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره)/ اقدام دولت براي امضاي سند نظام آموزشي 2030،FATF حکايت از نوعي خودباختگي دولتمردان در برابر دشمنان دارد

تبیین: انجمن فارغ التحصيلان مؤسسة آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) به مناسبت دوازدهمين انتخابات رياست جمهوري بیانیه ای منتشر کرده بود که در آن به قرارداد 2030، اشاره و از آن به عنوان خودباختگي و ضعف دولتمردان در برابر دشمنان حکایت کرده بود.

متن این بیانیه  بدین شرح است:

عن اميرالمؤمنين عليه السلام : مَن نامَ عَن عَدُوِّهِ أنبَهَتهُ المَكايِدُ
هركه از دشمن خود غافل شود، دسيسه¬ها او را به خود آورد.
تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 334 ، ح 7687

انقلاب اسلامي ايران از آغاز تاکنون تجربه هاي تلخ و شيرين فراواني را از سر گذرانده است که همه درس آموز و عبرت برانگيزند. نظام اسلامي طي نزديک به چهار دهة متمادي، شاهد بحران هاي فراواني بوده که به اذعان بسياري از سياست مداران و نظريه پردازان سياسي جهان، هر كدام از آنها براي براندازي يک نظام کهن سياسي کفايت مي کرد. ولي انقلاب اسلامي با برخورداري از پشتوانه اي الهي و حمايت مردم عزيز توانسته است به رغم فراز و فرودها، در مقابل همة هجمه ها مقاومت كند و در تمامي صحنه ها سربلند بماند.
به رغم همة کارشکني ها، تجاوزها، تحريم ها و انواع دشمني ها، دستاوردهاي انقلاب در بسياري از نقاط جهان، روز به روز بهتر و بيشتر از گذشته به منصة ظهور مي رسند. يکي از نشانگان بارز پيشرفت انقلاب اسلامي در سطح جهان همين است که دشمنان با صرف هزينه هاي گزاف درصدد خنثي سازي حضور مؤثر انقلاب در ميان ملت هاي ديگر و پيشگيري از بروز آثار آن برآمده اند. آنچه دشمنان را بيش از هر عامل ديگري به طور جد و به طرزي وحشتناک دل نگران کرده است انتشار و گسترش امواج انقلاب در گسترة جهاني است. تاريخ به ياد ندارد استعمارگران ستم پيشه در مورد هيچ انقلابي به اندازه انقلاب اسلامي به اين همه فتنه انگيزي ها و برخوردهاي خصمانه و شکننده دامن زده باشند.
در اين ميان، يک نکتة را نبايد از نظر دور داشت و آن اينکه به واقع دريافته ايم هرگاه مردم و مسئولان جمهوري اسلامي به پيروي از امام راحل (قدّس سرّه) و مقام معظم رهبري (دام ظله العالي) با صلابت با دشمنان برخورد كرده اند، نقشة دشمنان را نقش بر آب کرده و آنان را از تعرض و جسارت به ساحت انقلاب اسلامي پشيمان و نااميد ساخته اند. برعکس، هرگاه مسئولان مرعوب قدرت پوشالي و هيمنة توخالي دشمنان گرديده اند، به سرعت قافيه را باخته و نظام را با چالش مواجه ساخته اند.

در سالهاي اخير، متأسفانه جريان مذاکرات هسته اي، تدوين برنامة ششم توسعه، و اقدام دولت براي  امضاي سند نظام آموزشي 2030، قرارداد نفتي IPC و قرارداد بانكي FATF حکايت از نوعي خودباختگي و موضع-گيري هاي ناپخته و ضعيف دولتمردان در برابر دشمنان دارد. هم اينك كه در آستانة انتخابات رياست جمهوري قرار گرفته ايم، دشمن نمايان تر از گذشته، در برابر اهداف و آرمانهاي انقلاب اسلامي صف آرايي کرده است و براي نفوذ بيشتر در اركان تصميم گيري نظام تلاش مي کند، و علي رغم مخالفتش با اصل و اساس انقلاب و نظام اسلامي، براي به قدرت رسيدن و بر مسند دولت نشستن گروهي خاص به تکاپو افتاده است!
روشنگري ها و بيانات الهام بخش مقام معظم رهبري (دام ظلّه العالي)، شرايط و معيارهاي مديران اصلح را به وضوح در برابر ما نهاده است؛ ويژگي هايي چون انقلابي، فعال و پرتحرك، پرانگيزه، كارآمد، متدين و متعهدبودن. آنچه بر عهدة ما باقي مي ماند، حركتي جهادي و مسئولانه براي تشخيص اصلح، شناساندن او به ديگران، و رقم زدن برگ زريني ديگر در دفتر پرافتخار جمهوري اسلامي است.
شرايط جاري اقتضاي حضور هشيارانه تر و پرشورتر از گذشته در صحنه هاي انقلاب و به خصوص در صحنة انتخابات رياست جمهوري را دارد. ملت بزرگ ايران لازم است با هوشياري کامل نسبت به حفظ وحدت و يکپارچگي بر محور حق و ولايت فقيه و مصالح عمومي دغدغه مند بوده، راه را براي انتخاب فردي اصلح هموار سازند. اين ما و اين جهاد كبير ما در برابر دشمنان گرگ صفتي كه با كينه توزي تمام عليه هستي ما دندان تيز كرده و در كمين نشسته اند.
وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
عکس امنيتي