دكتر آقاتهراني : اگر روحانيون و متدينين اهل علم به سياست ورود نكنند شاهد انحراف خواهيم بود

به گزارش پايگاه اطلاع رساني انجمن فارغ التحصيلان مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)، دكتر آقاتهراني در سي و سومين نشست اين انجمن در ميزگرد علمي با اشاره به وظايف طلاب و روحانيون اظهار داشت: قبل از انقلاب نهايت وظايف روحانيون پاسخ به برخي سؤالات شرعي در مورد احكام فردي بود، اما امام راحل (ره) با تلاش و جهاد خود اين مسئله را جا انداخت كه دين در مسائل فردي خلاصه نمي شود و بحمدالله امروز عرصه بزرگي وجود دارد كه نياز به كار و تلاش دارد.

وي با بيان اينكه اگر روحانيون و متدينين  اهل علم به سياست ورود نكنند شاهد انحراف خواهيم بود ادامه داد: امروز اگر وارد جبهه پايداري هستيم و مورد دشنام ها و هجوم عده اي هستيم راضي بوده و خوشحاليم از اينكه زير نظر سه فقيه بزرگوار انجام مي شود و اميدواريم فقيهانه جلو برويم تا مثل برخي ها اشتباه نكنيم.

وي در پاسخ به سؤالي مبني بر نظر عده اي در خصوص شكست جبهه پايداري اظهار داشت: هر صاحب فكري چنين سخني گفته بيايد بحث كنيم و دليل خود را بيان كند. ما ستادهاي استاني تشكيل داديم و البته براي برخي امور تعهد داريم كه اطلاع رساني نكنيم.

اگر مرادشان اين است كه افراد اين جبهه طرفدار كانديدايي بودند كه بعدا از مسير منحرف شده است، نيز بايد گفت اينكه آينده هيچ كس را نمي توان تضمين كرد. آيا صحيح است كه اصلا دخالت نكينم و وارد نشويم؟ بايد وضعيت فرد در همان موقع ملاحظه شود. زماني از فردي حمايت مي كرديم كه آقا فرمودند نظر فلاني به من نزديك تر است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
عکس امنيتي