تبلیغ کاندید اصلح یک وظیفه شرعی است

تبیین: حجت الاسلام بی ریا بااشاره به سخن امام راحل که فرمودند ملاک حال فعلی افراد است، تصریح کرد: اگر به به تاریخ مساله انحراف نگاه کنیم اولین کسی که واکنش نشان داد به این مساله علامه مصباح و شاگردان او بودند که این نشان دهنده بصیرت بالای علامه مصباح می باشد .

به گزارش خبرنگار انجمن فارغ التحصیلان، حجت الاسلام دکتر بی ریا در میزگرد سی و سومین نشست انجمن فارغ التحصیلان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) انتخابات را به اسلام تشبیه نموده و تصریح کرد: همانگونه که درباره اسلام در گام اول باید اسلام را خوب شناخت در بحث انتخابات نیز باید اصلح را بشناسیم.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) یکی از وظایف علماء و روحانیون را معرفی اسلام به دیگران نام برد و گفت: یک نکته مهم در انتخاب اصلح ، معرفی و شناساندن اصلح به مردم می باشد و با توجه به اینکه دشمنان در پی  تخریب اصلح هستند وظیفه برای معرفی او چند برابر می شود.

وی با بیان اینکه نظرسنجی دلیلی برای حمایت و یا عدم حمایت از کاندید اصلح نمی باشد، ادامه داد: بعضی افراد به اشتباه و یا به عمد به دنبال نظرسنجی می باشند .

دکتر بی ریا داشتن جاذبه و دافعه باهم را برای کاندید اصلح لازم دانست  و گفت: باید از همان نقطه که دشمن مشغول بهتخریب است ماتبلیغ نماییم و الان دشمن می خواهد قاطعیت کاندید اصلح را به عنوان نقطه منفی معرفی کند و ما باید آنرا به عنوان نقطه مثبت به جامعه معرفی نمائیم.

وی در ادامه به این سوال که  بین اصلحی که رای ندارد و صالحی که مقبول است وظیفه چیست و باید کدام را انتخاب کرد، گفت: نظر سنجی ها یک شاخص می باشند و نظر و رای مردم مربوط به قانع سازی آنها و خوب معرفی کردن  اصلح میباشد و کسانی که توانایی دارند باید به وظیفه شرعی خود که همان معرفی اصلح می باشد بپردازند تا زمینه سازی برای رای آوری کاندید اصلح صورت بگیرد.

 

حجت الاسلام بی ریا بااشاره به سخن امام راحل که فرمودند ملاک حال فعلی افراد است، تصریح کرد: اگر به تاریخ مساله انحراف نگاه کنیم اولین کسی که به این مساله واکنش نشان دادعلامه مصباح و شاگردان او بودند که این نشان دهنده بصیرت بالای علامه مصباح می باشد .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
عکس امنيتي