آلودگی هوا ادارات تهران را تعطیل می کند؟/ هوا در مرز بسیار ناسالم

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان هم اکنون شاخص آلودگی هوای تهران به عدد 191 رسیده و در آستانه شرایط بسیار ناسالم قرار گرفته است.

به همین دلیل و در شرایطی که میزان آلودگی هوا هنوز 175 بود، کارگروه کاهش آلودگی هوا به ریاست مقیمی، استاندار تهران تشکیل جلسه داد و تصمیم به تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی گرفت. همچنین مقرر شد تا روز سه شنبه طرح زوج یا فرد به صورت سراسری در پایتخت اجرا شود.

اما بعد از این تصمیمات آلودگی هوا افزایش داشت و شاخص به 191 رسید. در صورتی که شاخص از 200 عبور کند، هوا در شرایط بسیار ناسالم قرار می گیرد. البته هم اکنون 4 نقطه از شهر تهران دارای هوای بسیار ناسالم است و میانگین تمامی مناطق عدد 191 را نشان می دهد.

در چنین شرایطی انتظار می رود که مسئولان برای تعطیلی ادارات در تهران تصمیمگیری کنند.

آخرین باری که ادارات تهران تعطیل شد، 14 آذر 91 بود که با تصمیم کمیته اضطرار به ریاست مرتضی تمدن، استاندار وقت، تمامی ادارات و مراکز آموزشی در تهران تعطیل اعلام شد.

این تعطیلی البته در شرایطی رقم خورد که شاخص آلودگی هوای تهران عدد 158 را نشان می داد.

البته کریمی، معاون سابق استاندار فعلی نیز در تاریخ 28 آذر 96 اعلام کرده بود که تعطیلی ادارات تهران منوط به اعلام نظر هیات دولت است و استانداری نمی تواند در این زمینه تصمیمی بگیرد.

به هر حال اکنون شاخص آلودگی تهران 191 است و شرایط ساعت به ساعت بدتر می شود.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي