سر منشاء شعار (استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی) / اعتراضات نشان دهنده این است که افراد خواهان باقی ماندن انقلاب اسلامی هستند / روش استکبار برای مقابله با ایمان مردم

تبیین: حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابوترابی، با بیان اینکه  استکبار خواهان از بین بردن اعتماد ملت نسبت به ولی فقیه  می باشد، خاطرنشان کرد: دشمنان می دانند، که اگر ولی فقیه در این نظام نباشد دیگر در بین مردم مرجع مورد اعتماد برای معرفی اسلام صحیح وجود نخواد بود.

حجت الاسلام احمد ابوترابی رئیس مرکز دائره المعارف در گفتگو با خبرنگار تبیین، با اشاره به آرمان و اهداف انقلاب اسلامی و امکان تغییر آن ، اظهار داشت:  با مراجعه به خواسته های مردم  در روزهای آغازین انقلاب، اهداف مردم از این انقلاب مشخص خواهد شد و با یک تحلیل می توان فهمید که این اهداف قابل تغییر است یا خیر.
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) اهداف انقلاب اسلامی را اهدافی انسانی و اسلامی دانست و ادامه داد: آرمان های انقلاب اسلامی ایران هماهنگ با خواسته های فطری انسانهاست و ایستادگی مردم ایران دربرابر رژیم طاغوت بر اساس باورهای دینی و عدالت خواهی بود.
وی با بیان اینکه رژیم پهلوی چند ویژگی داشت که مردم ایران آنها را نمی خواستند، گفت: یکی از ویژگی حکومت شاهنشاهی، موروثی بودن آن و بی اعتنایی به نظر مردم بود که هیچ توجهی به به نیازهای مردم نداشت.
حجت الاسلام ابوترابی ادامه داد: رژیم گذشته علاوه بر اینکه شاهنشاهی بود یک رژیم ستمگر بود که اگر کسی دربرابر خواسته هایش می ایستاد عاقبتی جز بازداشت و شکنجه و قتل نداشت.
دکتر ابوترابی مشکل دیگر رژیم طاغوت را عدم اعتقاد به باورهای دینی ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: حکومت پهلوی بخاطر عدم وابستگی به ملت مجبور بود به خارج وابسته باشد .
وی واکنش ملت دربرابر این ویژگی های حکومت شاه، را در  سه شعار ((استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی)) خواند و گفت: یکی از ویژگی انسانی هرفرد مستقل بودن است که  به معنای عدم وابستگی و زیربار ظلم نرفتن می باشد، همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) خطاب به ارتش فرمودند: ما مي‌خواهيم ارتش مستقل باشد .... آقاي ارتشبد، آقاي سرلشگر تو نمي‌خواهي مستقل باشي؟ مي‌‌خواهي نوكر باشي؟.
حجت الاسلام ابوترابی با بیان اینکه، چون راهی برای اعلام نظر مردم در برابر رژیم شاهنشاهی نبود مردم خواهان آزادی بودند، تصریح کرد: ملت ایران چون خواهان نقش داشتن در مملکت خود بودند و  به دنبال اعلام نظر خودشان در ضمن اسلام بودن به همین دلیل شعار جمهوری اسلامی دادند.
وی در پاسخ به این سئوال که اهداف و مبانی کنونی ملت و جوانان ایران چه می باشد، گفت : ملت ایران خواهان اسلام و ارزش های اسلامی می باشند، و همانگونه که در ایام های مذهبی مشخص میشود که عمده ملت ایران  علاقه مند به دین و مذهب خود می باشند.
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) با بیان اینکه نباید بروز و ظهور نظر گروهي از جامعه را ملاک کل قرار داد، اظهار داشت:  اظهار داشت:  اهداف انقلاب ایران، انسانی اسلامی می باشد، و مبنای فطری و کمال خواهی دارد که در وجود اکثریت ملت ایران وجود دارد و  همانگونه که در زمان طاغوت اقلیتی مخالف خواسته های ملت ایران بودند و حتی آن اقلیت ظاهر جامعه را به دست می گرفتند در زمان کنونی نیز  یک عده کمی مخالف انقلاب و اهداف آن می باشند.
وی ادامه داد: اعتراض به مصادیق و یا کم کاری بعضی از افراد به معنای اعتراض و بازگشت از مبانی و کلیت انقلاب نمی باشد، بلکه این اعتراضات نشان دهنده این است که افراد خواهان باقی ماندن انقلاب اسلامی در مسیر اولیه خود می باشد.
حجت الاسلام ابوترابی با اشاره به نیت استکبار مبنی بر گرفتن اسلامیت و انسانیت از انقلاب ایران، گفت: باورهای دینی مردم است که نگه دارنده اسلامیت و انسانیت حکومت ایران است و استکبار می خواهد به وسیله  ایجاد شبهات ایمان مردم را تضعیف کرده و از بین ببرد.
وی در ادامه گفت:  شبهات چند دسته است، یک دسته از شبهات مستقیما به تضعیف و تخریب ایمان مردم می پردازد و یک دسته دیگر از شبهات، به ایجاد بدبینی نسبت به چیزهایی که ایمان را نگه میدارد، می‌پردازد.
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره)، ولی فقیه را مصداق بارز حفظ کننده دین مردم دانست و تصریح کرد: ولی فقیه باعث تقویت باورهای دینی و اسلامی در مردم می باشد و هیچ کس در این نظام نمی تواند نسبت به ولی فقیه که به عنوان مغز و قلب انقلاب است تردید کنند .
حجت الاسلام ابوترابی با بیان اینکه  استکبار خواهان از بین بردن اعتماد ملت نسبت به ولی فقیه می باشد، خاطرنشان کرد: دشمنان می دانند، که اگر ولی فقیه در این نظام نباشد دیگر در بین مردم مرجع مورد اعتماد برای معرفی اسلام صحیح وجود نخواهد داشت.
وی روش استکبار برای مقابله با ایمان مردم را ضربه زدن و تضعیف ولی فقیه دانست و ادامه داد:  تضعیف ولی فقیه  به دو طریق است گاهی با تضعیف مبانی ولايت فقیه و گاهی نسبت به شخص ولی فقیه خدشه وارد می‌کنند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
عکس امنيتي