روایت نماینده رهبری در سپاه قدس از شکست های پی در پی آمریکا از ایران در منطقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیین، نماینده رهبری درسپاه قدس با اشاره به رویارویی های آمریکا با ایران در منطقه و شکست های پی در پی آمریکا اظهار داشت: باید در میدان عمل باید قدرت ایران و آمریکا را با هم مقایسه کرد و نتایج را دید.

 

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی با اشاره به این که هدف آمریکایی ها در جنگ سوریه، سه کشور سوریه، عراق و ایران بود، ادامه داد: اما نتیجه جنگ این شد که ایران قدرتمند تر از گذشته در منطقه حضور دارد و این دو کشور نیز، دوست و متحد ایران هستند.

وی با اشاره به جریان عملیات بوکمال برای پس گرفتن مرز عراق و سوریه از داعش، گفت: آمریکایی ها تمام تلاششان را کردند که این عملیات به نام ایران ثبت نشود؛ چون با پیروزی عملیات بوکمال و آزاد شدن مرز عراق و سوریه از دست داعش، به معنای شکست داعش بود.

وی با اشاره به این که نابودی داعش نه به معنای نابود شدن تک تک اعضای آن ها بلکه به معنای نداشتن هیچ تشکیلات منظمی در شهر و منطقه است، ادامه داد:  آمریکا می دانست داعش در حال شکست خوردن است و اگر شکست بخورد به نام ایران نوشته می شود؛ لذا روی عراق فشار وارد کردند و کارها انجام شد تا آمریکایی ها نیز وارد جریان عملیات شوند. اما حشدالشعبی تهدید کرد اگر دولت اجازه دهد یک نیروی آمریکایی در جنگ موصل وارد شود، همه نیروهای حشدالشعبی را از منطقه بیرون می کشد و البته محرز بود که با نبود حشدالشعبی، مقابله با داعش، ناممکن می شد. لذا در نهایت دولت مجبور شد به جنگی بدون حضور آمریکا تن بدهد و نتیجه آن نیز آزادسازی موصل، بوکمال و مرز عراق و سوریه شد.

حجت الاسلام شیرازی با اشاره به شکست دوباره آمریکا از ایران در انتخابات اخیر عراق افزود: عربستان و آمریکا تمام قدرتشان را گذاشتند که نگذارند آنچه جمهوری اسلامی می خواهد، در عراق اتفاق بیفتد؛ هر چند آنها به دنبال براندازی دولت شیعه در عراق بودند، اما می خواستند که اگر این امر، ممکن نشد، حداقل جلوی نفوذ جمهوری اسلامی در عراق گرفته شود و لذا هزینه ای 20 برابر انتخاب های قبلی، توسط عراق و آمریکا خرج شد.

وی ادامه داد: حتی بعد از رأی گیری نیز با برخی نمایندگان بستند که نخست وزیری را در عراق سر کار بیاورند که مورد پسند آمریکا باشد؛ از نظر زمانی هم به گونه ای برنامه ریزی کردند که طرفداران جمهوری اسلامی نتوانند در آن زمان اندک، کاری انجام دهند؛ لذا خیالشان راحت بود که به نتیجه دلخواه خود می رسند.

حجت الاسلام شیرازی با اشاره به این که نمی توان شفاف همه قضایا را گفت، ادامه داد: در عرض تنها چند ساعت، برنامه ای که ساعت ها برای آن کار کرده بودند، به هم ریخت و ورق به نفع جمهوری اسلامی ایران برگشت؛ آمریکایی ها اقدام به تهدید عراق کرده و آن ها را از تحریم ترساندند، اما باز کار به نفع جمهوری اسلامی تمام شد؛ همین قدر بگویم که حتی تمام نمایندگان اهل سنت نیز علیه آمریکا و همراه با جمهوری شدند.

وی در پایان اظهار داشت: این که رهبری فرمودند: جمهوری اسلامی عظمت و قدرت دارد، واقعیت عینی و بیرونی دارد و آنچه گفته شد، فقط یکی دو نمونه آن بود؛ وگرنه در 7 سال جنگ سوریه به صورت متعدد، آمریکایی ها از جمهوری اسلامی شکست خوردند و حتی گاهی ملمتمسانه می خواستند که ایران به گونه ای رفتار کند که آن ها تا این حد مفتضح نشوند.

انتهای پیام/

 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی