یک وعده آقای روحانی را به یادشان بیاوریم!

درحالی رئیس جمهور وعده داد، قیمت کالاهای اساسی تا فروردین ۹۷ دست نخورد که رشد قیمت کالاهای اساسی در ماه های اخیر نشان می دهد، مسئولان دولتی که باید بر بازار نظارت کنند، به وظیفه خود عمل نکردند.

به گزارش تسنیم، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در ابتدای سال جاری در یک برنامه تلویزیونی این وعده را به مردم داده بود که بانک مرکزی متعهد است ارز اختصاصی کالاهای اساسی، مواد غذایی مردم، ملزومات و تجهیرات پزشکی با یک قیمت متعادل و ثابت نگه داشته شود و قیمت کالاهای اساسی حداقل تا پایان فرودین 97 دست نخورد.

بعد از این اظهارات، مسئولان دولتی کشورمان نیز این اظهارات را تکرار کردند، به طوری که همتی رئیس کل بانک مرکزی در اولین اظهارات خود بعد از قبول مسئولیت در این جایگاه، گفت: ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی تا فروردین 98 اختصاص خواهد یافت و نرخ کالاهای اساسی تا زمان مذکور، تغییر نخواهد کرد و رئیس جمهور نیز روزانه گزارش می‌گیرد.

بنابراین گزارش، با وجود اختصاص یارانه به تولید و تامین کالاهای اساسی قیمت کالاهای اساسی افزایش داشته است؛  برنج خارجی در تیرماه 97، 4500 تومان بود که امروز به در محدوده 8000 تومان تا 9000 تومان در بازار به فروش میرسد، قیمت دولتی گوشت گوسفندی در شهریور 97 ، 37500 تومان بود که اکنون به 48000 تومان فروخته می‌شود. حجم گوشت گوسفندی نیز که با این قیمتها برای تنظیم بازار به فروش میرسد، محدود است و به راحتی نمی توان آن را خریداریکرد.

هر شانه تخم مرغ 30 عددی نیز در مرداد سال جاری ، 11200 تومان بود که  اکنون به  قیمت 15000 تومان تا 17000 تومان  به فروش می رشد و  قیمت بازار خودرو پراید در خرداد ماه سال جاری،  23 میلیون تومان بود که اکنون حدود 35 میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

افزایش قیمت کالاهای اساسی علیرغم وعده رئیس جمهور و تخصیص ارز دولتی نشان می دهد که مسئولان دولتی که وظیفه نظارت بر بازار و قیمت ها را دارند به وظیفه خود عمل نمی کنند و باید برخورد لازم با این مسئولان انجام شود.
 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی