ارزش پول ملی یک سوم کاهش یافته است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به کاهش یک سومی ارزش پول ملی گفت: اثر این کاهش ارزش پول ملی را در همه بخش ها از جمله تجهیزات پزشکی شاهد هستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در نشست هیئت مدیره نظام پزشکی استان کرمان، عدم انطباق بین بهای تمام شده خدمت در حوزه بخش پزشک با میزان درآمدهای حاصله از آن را عمدتا مربوط به تغییرات نرخ ارز و شرایط اقتصادی ایران دانست و با اشاره به کاهش یک سومی ارزش پول ملی گفت: اثر این کاهش ارزش پول ملی را در همه بخش ها از جمله تجهیزات پزشکی شاهد هستیم.

وی بیان داشت: قیمت کالاهای داخلی هم به دلیل کاهش ارزش پول ملی، قیمت جایگزینی صادرات به خود می گیرند و شاهد افزایش و تغییرات قیمت خواهیم بود.

پورابراهیمی ادامه داد: برای رفع این مشکلات اول باید به بهای تمام شده در حوزه خدمات کمک کنیم که در این زمینه با دولت برای سالهای ۹۷ و ۹۸، توافق کردیم که ۱۴ میلیارد دلار با نرخ ۴۲۰۰ در اقلام اساسی داده شود که بخشی از آن شامل دارو و اقلام مصرفی بخش پزشکی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه افزایش قیمتها با بهای تمام شده بخش حوزه خدمات پزشکی آنالیزی تهیه کنید تا به صورت مشخص در این حوزه بتوانیم راهکاری ارائه دهیم.

وی گفت: در این راستا می توان یا کمک مجلس و دولت به کاهش بهای تمام شده داشت و یا اینکه اجازه دهیم نظام تعرفه‌ای برای پزشکی به نحوی باشد که سرپا بماند.

پورابراهیمی خواستار تهیه آنالیز بهای تمام شده در حوزه خدمات پزشکی و پیشنهاد افزایش تعرفه در قالب گزارشی به کمیسیون اقتصادی شد تا با نظام پزشکی هماهنگ و در کمیسیون پزشکی مجلس هم مطرح شود.

وی بر اجرا و توسعه گردشگری سلامت پرداخت و گفت: بیمارستان ها خصوصی ما می توانند با بالاترین کیفیت و رعایت استانداردهای بین المللی، خدمات پزشکی به خارجی ها ارائه دهند که استان کرمان به خوبی در این حوزه وارد شده و به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

پورابراهیمی افزود: حُسن رفتن به سمت حوزه گردشگری سلامت و خدمات پزشکی به خارجی ها در این این است که سرمایه گذاری صورت گرفته با تغییرات نرخ ارز دچار ریسک نمی شود و به نوعی پوشش ریسک خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار ارتباط قوی تر مجموعه نظام پزشکی با مجلس شد و ادامه داد: با ارتباط بیشتر نظام پزشکی و کمیسیون اقتصادی ما می توانیم مشکلات را بشناسیم و با آگاهی کافی برای حل آنها راهکار ارائه دهیم.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی