اشاره صالح به احتمال اعدام داعشی‌ها/ رایزنی ظریف و حکیم درباره سفر روحانی به بغداد

 رئیس جمهوری عراق تاکید کرد تروریست‌های داعشی خارجی که در عراق محاکمه می‌شوند، ممکن است به اعدام محکوم شوند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، برهم صالح رئیس جمهوری عراق خاطر نشان کرد جنگجویان خارجی داعش که در عراق محاکمه می‌شوند، ممکن است حکم  اعدام علیه آنها صادر شود.

صالح که با روزنامه ناسیونال که به زبان انگلیسی در ابوظبی منتشر می‌شود، اظهار داشت جنگجویان داعشی بر اساس قوانین عراق محاکمه خواهند شد و چه بسا در صورت محکومیت،حکم اعدام علیه آنها صادر شود.

اظهارات صالح اولین تاکید علنی و رسمی در عراق است مبنی بر اینکه تروریست‌های خارجی داعش ممکن است به اعدام محکوم شوند.

بر اساس گزارش شبکه الفرات، فرماندهی عملیات مشترک اخیرا اعلام کرد نیروهای دموکراتیک سوریه(کردها) مورد حمایت آمریکا، ماه گذشته حدود 280 تروریست داعشی عراقی و غیر عراقی را به عراق تسلیم کردند.

انتظار می‌شود بر اساس توافقی، حدود 500 تروریست دیگری که در بازداشت نیروهای دموکراتیک سوریه هستند به عراق تحویل داده شوند.
عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق اخیرا گفته بود عراق یا به بازگشت داعشی‌های غیر عراقی به کشورهایشان یا محاکمه کسانی که مظنون به  ارتکاب جنایات  علیه عراق و  عراقی‌ها هستند، خواهد پرداخت.

گفت‌وگوی تلفنی حکیم و ظریف درباره سفر روحانی به بغداد

خبر دیگر اینکه محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق و محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کردند که طی آن سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، این تماس تلفنی از سوی ظریف انجام شده و دو طرف طی آن روند روابط دوجانبه میان دو کشور در تمام زمینه و اهمیت پیشبرد آن از طریق همکاری موجود و نیز آخرین تحولات منطقه را بررسی کردند.

این بیانیه آورده است دو طرف همچنین به سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به بغداد در چارچوب ارتقای روابط دوجانبه و رسیدن به چشم انداز وسیعی که خواسته‌های دو ملت همسایه را برآورده کند، پرداختند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی