جديدترين اعترافات ريگي

به گزارش تبيين به نقل از شبكه ايران ریگی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه "پرس تی‌وی" گفت که زمانی که وی در مراکش بود، نمایندگان آمریکا یا اسرائیل به وی لیستی از افراد در تهران را داده بودند تا وی آنها را ترور کند.

وی اظهار داشت: ما در کازابلانکا در مراکش با افرادی که خود را نمایندگان ناتو معرفی می‌کردند دیدار کردیم. بعد از ملاقات وقتی قضایا را جمع بندی کردیم، دو شبهه در ذهن ما ایجاد شد. یکی این که اگر این افراد عضو ناتو هستند، چرا در افغانستان با ما ملاقات نکردند، در حالی که در افغانستان پایگاه دارند و خیلی راحت‎تر و با ضریب امنیتی بالاتری می‌توانند با ما ملاقات کنند.

ریگی افزود: شبهه دومی که برای ما ایجاد شد این بود که بار اولی که به ما اطلاع داده شد، نیروهای ناتو قصد مذاکره با ما را دارند گمان کردیم که آنها می‌خواهند درباره شرق ایران با ما گفت‌وگو کنند، چون نیروهای ناتو در افغانستان مستقر هستند و ممکن است در رابطه با موضوع شرق کشور نظرهایی داشته باشند. اما همه اصرار مذاکره کنندگان بر این بود که جندالله عملیات را از منطقه مرزی و بلوچستان به پایتخت کشور یعنی تهران منتقل کند.

مبالغ هنگفت برای ترور در تهران

رئیس گروهک تروریستی ریگی ادامه داد: این نکته برای ما جای سوال داشت و ما را به این جمع بندی رساند که آنها آمریکایی و یا اسرائیلی هستند که در پوشش ناتو با ما مذاکره می کنند یا این که این افراد از نیروهای ناتو هستند، ولی برای آمریکا و اسرائیل کار می‌کنند. در هر دو صورت ما به این نتیجه رسیدیم که این افراد با جاهایی غیر از ناتو ارتباط دارند.

عبدالمالک ریگی گفت: مذاکره‌کنندگان می‌گفتند که اسم گروهی از افراد، آدرس خانه‌های آنها و عکسهایشان را به شما می‌دهیم و حتی ابزار عملیاتی از جمله مواد منفجره و دیگر تجهیزاتی را که از آن در عملیات تروریستی استفاده می‌شود، در همان شهرهای محل عملیات در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما فقط عملیات را اجرا کنید و در قبال انجام این عملیات ما جدا از پولی که برای دیگر همکاری‌ها به شما می‌دهیم، مبلغ هنگفت و بزرگی به شما پرداخت خواهیم کرد. آنها گفتند برای هر هدف، مبلغی خاص تعیین شده و پس از انجام کار این پول به شما پرداخت خواهد شد.

ریگی افزود: در مجموع، طرفین به این نتیجه و اتفاق نظر رسیدیم که عملیات به مرکز انتقال پیدا کند. همچنین باید در رسانه‌ها فعالیت گسترده‌ای داشته باشیم و سوم هم این که اهداف و افراد خاصی باید هدف قرار گیرند. این سه نکته را آن‌ها مشخص کردند و از طرف ما نیز تایید شد و از آنها خواستیم تجهیزات را در اختیارمان قرار دهند تا خود را آماده کنیم.

مبنای همه کارهایم جهل توام با نفرت بود

رهبر گروهک تروریستی جندالله ادامه داد: من از هر طرف به موضوع نگاه می‌کنم شکی ندارم که فعالیتهای ما نتیجه جهل و سطحی‎نگری بوده است. از جمله درباره ارتباط هایی که با برخی از کشورها داشتیم و حتی کارهایی که انجام دادیم، مبنای همه نوعی جهل توام با نفرت بود و هنگامی که نفرت پیش می‌آید، خود به خود عقل و خرد از کار می‌افتد.

ریگی در پایان گفت: تنها راهی که فکر می‌کنم برایم مانده است، توبه در پیشگاه خداوند است و به دیگران می‌گویم انسان نباید هیچگاه تا زمانی که قلبش، ایمانش، وجدانش و دینش همگی رضایت ندارند، خون انسان دیگری را بریزد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی