میز رسانه

مراکز مرتبط

 

اجتماعی

چاپ

رئیس قوه قضاییه از مسئولان اجرای قانون اساسی در کشور خواست نهاد‌های قانونی مانند شورای نگهبان را که ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام است، تضعیف نکنند.

حضرت آیت الله جوادی آملی تأکید کرد: منظور از «دنیا» هر چیزی است که انسان را از یاد خدا باز می دارد، دنیا این آسمان و زمین نیست، اینها آیات الهی‌ و فیض و فضل خدا هستند.

 امام جمعه قم گفت: امروز اربعین و راهپیمایی آن نماد عصبانیت دشمن و وحدت امت اسلامی است؛ امروز اربعین و راهپیمایی آن حول یک محور است و آن حسین‌بن علی است. امروز همه حول یک محوریم و آن امام حسین(ع) است.

امام جمعه مشهد گفت: دشمن از همه جهات کشور ما را مورد تهاجم قرار داده و امروز خواهان ایجاد اختلاف میان ایران و عراق است.

 خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: راهپیمایی اربعین به شیعیان اختصاص ندارد بلکه محبت به حسین(ع) هنجار بین‌المللی و اسلامی است.

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر (ایران ساخت) در حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این که همه خطرها از همین نیت‌ها، سرچشمه می‌گیرند، افزود: خطرهای دینی بسیار مهم‌تر از خطرهای دنیاست؛ همین خطرهاست که سبب می شود فرمانده لشگر حضرت علی‌علیه‌السلام قاتل حضرت سیدالشهدا‌علیه‌السلام بشود. عمر سعد نیزبه همین سادگی جنگ با امام حسین‌علیه‌السلام را قبول نمی کرد، اما صبح عاشورا، اول نماز صبح را خوانده و بعد صدا زد: ای لشگریان خدا! بر اسبانتان سوار شوید، بشارت باد بر شما بهشت!

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش گفت: من با بالگرد ۲۱۴ و امیر قربانی فرمانده فعلی هوانیروز با بالگرد کبری ۲۰۹ در ارتفاع پایین داخل خاک عراق رفتیم و مواضع داعش را شناسایی کردیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر تقویت بعد نظارتی مجلس گفت: مشکل امروز تحریم دشمن نیست، کار به دست خود مسؤولان و مردم است و باید تلاش کنند مشکلات حل شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به این که در زندگی اجتماعی هر کسی مسئولیتی را بر عهده می‌گیرد، اظهار داشت: ارزشمندترین کارهایی که در این عالم قابل تصور است، کاری است که در راستای هدف خداوند از خلقت صورت بگیرد؛ این کار، هرگز قابل مقایسه با کارهای دیگر نیست.

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران، سپاه را نهادی پرافتخار و رشدیابنده در مسیر تعالی و پیشرفت خواندند و با بیان توصیه هایی بسیار مهم افزودند: معتقدم سپاه می تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.