میز رسانه

مراکز مرتبط

 

اجتماعی

چاپ

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی، ضمن تشکر صمیمانه از حرکت بزرگ و آگاهانه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، نظام جمهوری اسلامی را در بهترین موقعیت و جبهه استکبار و در رأس آن امریکا را در ضعیف ترین شرایط دانستند و گفتند: مردم به‌ویژه جوانان و همچنین مسئولان باید با وقت‌شناسی و اقدام بهنگام، از ظرفیت های فراوان به منظور حل مشکلات کشور استفاده کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: شهدا بعد از شهادت‌شان نیز خدمات زیادی انجام داده‌اند. برخی خدمات مادی که گاهی مشاهده می‌شود، بخش بسیار کوچکی از خدمات ایشان است؛ مهم‌ترین خدمات شهدا بقای ارزش‌های اسلامی و حفظ انقلاب و نظام اسلامی است؛ گویا آن‌ها نزد پروردگار دست‌هایشان را به درگاه الهی بلند کرده و از او می‌خواهند که این انقلاب را حفظ کند. خداوند نیز به برکت آن‌ها این نظام را حفظ کرده است.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:در لایحه پالرمو باید مصالح کشور را در کنار توجه به عزت مردم و عزت کشور توجه کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر سیستم‌های اداری می‌توانستند مسائل مردم را حل کنند که دیگر مشکلی در کشور نداشتیم اما با وجود افراد نفوذی و سوءاستفاده‌گر همواره این مشکلات بوجود می‌آید.

 امام‌جمعه مشهدمقدس گفت:  انقلاب کبیر اسلامی ما ۴۰ ساله شد و با کمال قدرت می‌توانیم انقلاب را به انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم زیرا در روی کره زمین، انقلاب ۴۰ ساله نبوده است و انقلاب کبیر، انقلاب ماست.

 امام‌جمعه قم با تاکید بر اینکه ملت شایسته این حجم از گرانی‌ها نیست، گفت: سختی‌های تحریم مشخص است اما حرکت جهادی و انقلابی مسئولان باید شرایط را برای مردم راحت‌تر کند چراکه این مردم صبور هستند و روز 22 بهمن معادلات بزرگ جهانی را تشخیص دادند و همه سختی‌ها را کنار گذاشته و به اقتدار اسلام و انقلاب اندیشیدند.

امام جمعه موقت تهران گفت: حماسه مردم ایران در ۲۲ بهمن امسال یک هشدار جانانه برای نفوذی‌ها، خائنان، ناراضی‌تراش‌ها و کم‌گذاران بود.

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری،حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند و خطاب به دستگاههای مسئول تأکید کردند با تمرکز بر این جنایت که ارتباط عاملان آن با سازمانهای جاسوسی برخی کشورها مسلّم است، موضوع را با جدیت دنبال کنند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آیه‌ای از قرآن گفت: هر چند خداوند راه حق و باطل را نشان داده است، اما باز هم انسان مختار است که راه حق و کمال را بپیماید یا راه باطل و ضلالت و سقوط را.  راه حق همان است که انبیا، ائمه‌علیهم‌السلام و جانشینان آن‌ها یعنی ولی‌فقیه بیان کرده و می‌کنند. گوش دادن به سخنان آن‌ها و عمل به دستورات‌شان حرکت به سمت کمال، و سرپیچی از آن‌ها به معنای سقوط و تنزل به مقام حیوانیت است.

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، حضرت آیت الله خامنه‌ای در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور گسترده مردم گفت: مردم به صورت عملی نشان دادند که پای انقلاب هستند و مسئولان هم باید در مسیر رفع مشکلات به صورت عملیاتی ورود کنند نه زبانی.