میز رسانه

مراکز مرتبط

 

اجتماعی

چاپ

حضرت مهدی(ع) در نیمه‌ی ماه مبارک شعبان سال 255 هـ. ق چشم به جهان گشودند. پدر بزرگوارشان حضرت امام حسن عسکری(ع) و مادر گرامی آن حضرت خانم نرجس[نرگس] خاتون می باشد.

 امام جمعه قم گفت: معامله قرن آمریکایی‌ها و عربده کشی‌های بیجای آنها به دست جبهه مقاومت و سپاه مقتدر ما به فضل الهی با شکست مواجه خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: در جریان سیل اخیر برای برخی خانواده‌ها در نتیجه سیل فقط لباس تنشان باقی مانده و تمام سرمایه آن‌ها نابود شده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: خطر هجوم شیاطین و مستکبران رفع نشده و نسبت به دوران جنگ تحمیلی تشدید شده است.

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحی

حضرت علی اکبر (ع) فرزند شجاعات و سخاوت است، چرا که کسی که در دامان پیشگامان سخا و بخشش بزرگ شده باشد مسلما این خصوصت نیک را نیز را از آنان به ارث می برد. یکی از مواردی که عظمت وجودی حضرت علی اکبر را می رساند جمله معروفی است که حضرت اباعبدالله (ع) هنگام رسیدن بر سرنعش جوانش فرموده و آن جمله این است: "پس از تو خاک برسر دنیا"

رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب در کمین گل سرخ:

 مراسم رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ» در بهشت زهرای تهران برگزار شد.

حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه سیل اخیر کشور را نباید تمام شده دانست، بر لزوم درس گرفتن مسؤولان از این حوادث تاکید کرد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با تأکید بر لزوم مقابله با دو عامل انحراف یعنی جهل و هوای نفس، ادامه داد: باید باورهایمان را تصحیح کرده و بر اساس استدلال صحیح آن‌ها را بپذیریم و نه صرفا بر اساس تقلید؛ اما کسانی بوده‌اند که عالم بوده و حتی کتاب‌هایی نوشته‌اند، اما هوای نفس آن‌ها را از مسیر حق، منحرف کرده است؛ بنابراین افزون بر رفع جهل باید به دنبال خودسازی باشیم و بنا را بر این بگذاریم که هرچه را فهمیدیم، عمل کنیم؛ فهم صحیح و خودسازی دو عامل مهم برای انجام وظیفه الهی و عدم انحراف است.

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، مراسم پایانی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم صبح امروز (دوشنبه) با شرکت اساتید برجسته و قاریان بین المللی و همچنین قرآن‌پژوهان و میهمانان شرکت کننده در این مسابقات، در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

رئیس قوه قضائیه گفت: قضات دیوان عالی کشور با رویکردی آسیب شناسانه، هر فصل یک بار، نکاتی را که موجب نقض آرای محاکم می‌شود، استخراج و تدوین کنند تا از تکرار کاستی‌ها جلوگیری شود.