میز رسانه

مراکز مرتبط

 

اجتماعی

چاپ

 امام جمعه مشهد مقدس گفت:‌ ‌۵۳۶ نفر برای انتخابات مجلس از خراسان رضوی اسم نوشتند، مشهد ۵ کرسی دارد، یعنی برای هر کرسی ۱۰۰ نفر آمدند، ‌آینها واقعا ‌آمدند تکلیف شرعی ‌مشهد و کلات را به نمایندگی انجام بدهند؟

امام جمعه قم گفت: شرکت گسترده در انتخابات، امنیت و اقتدار کشور را بالا می‌برد و مشارکت بالا محور مهمی در انتخابات پیش رو است.

 امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نباید قیمت بنزین به یکباره از لیتری هزار تومان به لیتری سه هزار تومان می‌رسید، گفت: در اتاق دربسته هیات دولت تصمیم‌گیری می‌کنند، ولی باید تبعات تصمیمات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در جامعه بنگرند، ضمن اینکه دولت باید برای گرانی فکری کند.
 

 رئیس قوه قضائیه گفت: برخی از خصوصی سازی‌ها بر فنا دادن اموال مردم، بیت المال و دولت است.

به مناسبت سالروز وفات حضرت معصومه(س):

حرم حضرت معصومه حرم اهل بیت است. گویا همه اهل بیت در اینجا حضور دارند. لذا در زیارتنامه ای که امام رضا نقل کردند ما چهارده معصوم را زیارت می کنیم و بعد حضرت معصومه را زیارت می کنیم.

 امام‌جمعه قم گفت: شورای نگهبان با قاطعیت جلوی نفوذ افرادی که دارای مشکلات اخلاقی و سیاسی و زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کنند گرفته شود.

امام جمعه مشهد گفت: اگر امروز در اجتماع خودمان بتوانیم برای اقتصاد معیشتی مردم ایمن‌سازی کنیم هیچ‌وقت حرکتی صورت نمی‌گیرد که برای دشمن موج‌آفرین باشد.

 امام جمعه موقت تهران گفت: توجه و رسیدگی به آلام خانواده‌های آسیب دیده در حوادث اخیر در اولویت کار جریان حزب‌اللهی، امامان جمعه و پایگاه‌های بسیج قرار گیرد.

 

 

 رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ما هم عقیده داریم که باید به نظر و دیدگاه مردم توجه شود، گفت: رفراندوم پیشکش؛ مردم را در جریان کارهایی که انجام می‌دهید قرار دهید.

به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسکری :

دوران امام حسن عسکری علیه السلام دارای ویژگی هایی بود که آن را هم برای خود و هم برای آینده اسلام نیازمند تمهیدات خاصی نموده بود

آیت‌الله مصباح با اشاره به دو نوع مقام تکوینی و تشریعی اهل‌بیت‌‌علیهم‌السلام اظهار داشت: مقام تکوینی، یعنی اهل‌بیت‌ واسطه فیض و رحمت الهی هستند؛ یعنی هر خیر و برکت و رحمتی تا روز قیامت به هر موجودی در عالم برسد، به واسطه وجود اهل‌بیت‌است؛ از این‌رو در زیارت جامعه می‌فرماید «بکم فتح الله وبکم یختم وبکم ینزل الغیث». از طرفی دارای مقام تشریع هستند که اطاعت آن‌ها بر ما واجب شده است.