میز رسانه

مراکز مرتبط

 

اجتماعی

چاپ

به گزارش تبيين به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، در پی تدوین الگوی پایه‌ی اسلامی ایرانی پیشرفت که در آن، اهم مبانی و آرمان‌های پیشرفت و افق مطلوب کشور در پنج دهه‌ی آینده، ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه‌ی نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند.

 نماینده ولی‌فقیه در سپاه، فلسفه وجودی این نهاد را پایداری انقلاب دانست و گفت: سپاه در این راه خود را نیز فدا می‌کند حتی اگر فشارها، سختی‌ها و مصیبت‌ها را در راهش ببیند.

 خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در تمام امور چه در مصوبه‌های بین‌المللی چه در مصوبات دیگر این مطلب را همه در نظر بگیریم که در کارها هوشیار باشیم و به پیشنهادات دشمن ولو جهانی و بین‌المللی با سوءظن نگاه کنیم.

امام جمعه گفت: مراجع تقلید نصایحی برای پیگیری مشکلات و مسائل اقتصادی و همچنین امضاء اسناد و توافقنامه‌ها بیان کرده‌اند که این مسائل باید مورد توجه مسئولان باشد.

 نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد «نان‌خور» آمریکا و در اختیار آنهاست.

به مناسبت اول صفر:

روز اول ماه صفر سال ۶۱ هجری قمری، روزی است که اسرای کربلا به همراه سرهای شهیدان واقعه کربلا وارد دمشق، مقر حکومت یزید بن ‌معاویه شدند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که مشکلات کشور با فرافکنی و مقصر جلوه دادن دیگران حل نخواهد شد، از دولتمردان و مسؤولان خواست با مردم صادق باشند و تمام تلاش خود را برای حل مشکلات بکار گیرند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی فهرست توطئه‌های دشمن علیه ایران تمامی ندارد.

 آیه‌ شریفه‌ ۱۷۳ سوره‌ آل‌عمران که رهبر معظّم انقلاب در اجتماع عظیم بسیجیان خواندند، نقش مهمی در مدیریت جامعه دارد و رهبر انقلاب اسلامی نکات متعددی در تفسیر آن بیان کرده‌اند.

امام جمعه قم با بیان این که می توانیم ‌آخرین حربه دشمن را شکست دهیم تأکید کرد: ملت و بسیجیان ایران با هدایت رهبر انقلاب نه تنها در برابر آمریکا زانو نخواهند زد بلکه پای متجاوزان آمریکایی را خواهد شکست.

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: جریانات اخیر در حوزه کاهش نرخ ارز و طلا ثابت کرد به بن‌بست نرسیده‌ایم و مشکلات قابل حل است.