معرفی کانون طلوع

بسمه تعالي

«كانون علمي ـ فرهنگي طلوع» يكي از نهادهاي وابسته به دفتر پژوهش‌هاي فرهنگي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) است كه در سال 1378 به توصيه مقام معظم رهبري (مد ظله) در راستاي ترويج انديشه و فرهنگ اسلامي، نقد انديشه هاي التقاطي و ضد اسلامي مطرح در ميان جامعه، تأسيس شده است.
در اين كانون جمعي از نخبگان حوزوي و فارغ التحصيلان مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) عضو می‌باشند که با اهداف تبيين و ترويج مباني اصيل انديشه و فرهنگ اسلامي و تعميق آن، هدايت فرهنگ عمومي كشور در راستاي تفكر و فرهنگ ناب اسلام، مقابله با تهاجم علمي - فرهنگي عليه اسلام و ارتقاء سطح علمي فرهنگي جامعه به فعاليت مي پردازند.
اعضاي كانون به منظور انجام و ارائه پژوهش‌هاي بنيادي در زمينه ابعاد مختلف انديشه و فرهنگ اسلامي، نقد انديشه‌هاي التقاطي و ضد اسلامي مطرح در جامعه هر هفته طي جلساتي با حضور كارشناسان مربوطه گرد هم مي آيند و تبادل نظر ميكنند.
كانون طلوع برقراري ارتباط و همكاري با سائر افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها جهت تبادل اطلاعات در زمينه ابعاد مختلف انديشه و فرهنگ اسلامي، تهيه و توزيع كتاب، جزوه، ويژه‌نامه، بولتن و... و اعزام اعضاي كانون جهت اجراي برنامه‌ها و مراسم‌هاي مختلف متناسب با اهداف كانون را از جمله وظايف خود مي‌داند.
گفتني است كانون به منظور دستيابي به اطلاعات جديدتر در راستاي اهداف خود به صورت هفتگي جلساتي را براي اعضاي خود برپا ميكند.
كانون طلوع آمادگي اعزام اساتيد حوزوي و دانشگاهي را (كه عضو اين كانون باشند) به تمامي مراكز فرهنگي، حوزوي، دانشگاهي، نظامي، سازمانها، ارگانها، پايگاه‌هاي فرهنگي، نهادها، ادارات دولتي و غير دولتي و ... در موضوعات متنوع اعم از: اعتقادي،‌ سياسي، مذهبي، فرهنگي، فلسفي، تربيتي و... دارد. نحوه اعزام براساس درخواست هاي آن مراكز كه در نامه اي به صورت فاكس يا حضوري ارسال ميشود، انجام مي گيرد و اطلاعات لازم در اين درخواست ها به شرح ذيل مي باشد:
نام شهر درخواست كننده ـ‌ نام شهر برگزار كننده ـ نام مركز و واحد مربوطه آن ـ بخصوص نام و موبايل رابط ـ تاريخ‌هاي پيشنهادي ـ ساعت دقيق جلسه ـ موضوع بحث ـ نام اساتيد پيشنهادي (در صورت عدم پيشنهاد استاد، كانون متناسب با موضوع، استاد اهل فن را انتخاب مي‌نمايد) - نوع مخاطبين و سطح معلومات آنها و تعداد تقريبي‌شان (جهت آمادگي بهتر استاد براي ارائه بحث متناسب با سطح مخاطبين)
بديهي است هزينه اياب و ذهاب به عهده ميزبان است.

تلفن کانون : 2و32113691-025

فکس: 32936038-025

پست الكترونيكي :    kanoonetoluo@gmail.com

آدرس : قم - ابتدای بلوار امین - بلوار جمهوری اسلامی - موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره - کانون طلوع


دانلود نمونه فرم درخواست سخنران

دانلود ليست ريز موضوعات سخنراني كانون طلوع

ضمیمهاندازه
DarkhastSokhanran.doc27.5 کیلو بایت