میز رسانه

مراکز مرتبط

 

سیاسی

چاپ

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم و تقدیر از مهمان‌نوازی موکب‌داران عراقی و خادمان راهپیمایی اربعین، ضمن تشکر صمیمانه از رفتار کریمانه ملت بزرگ عراق، راهپیمایی اربعین را موضوعی بی نظیر و جهانی و زمینه ساز گسترش معرفت حسینی و تشکیل تمدن نوین اسلامی خواندند و گفتند: راهپیمایی بزرگ اربعین، آیت عظمای الهی و نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است.

دبیر شورای نگهبان گفت: حمله پهپادی یمنی‌ها به مهم‌ترین پالاشگاه نفتی عربستان صدمه سنگینی بر حیثیت سعودی و حامیان آن بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منافقین به آیت‌الله طالقانی «پدر» می‌گفتند. چطور کسانی که در دوره‌های گوناگون پدر‌های متفاوتی از جمله صدام، نتانیاهو و ترامپ داشتند، آیت‌الله طالقانی را پدر می‌نا‌میدند؟

 عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئولان اجرایی کشور مطالبه‌گری را تخریب نمی‌بینند بلکه می‌دانند که این امر موجب تقویت نظام اسلامی خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی، به طور مشخص پایگاه العدید (پایگاه آمریکایی‌ها در قطر)، پایگاه الظفره (پایگاه آمریکایی‌ها در امارات) و یک ناو آمریکایی در دریای عمان نیز توسط موشک های سپاه هدف گیری شده بود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه روحانیت باید از اشرافی گری پرهیز کند، تأکید کرد که حوزویان در کنار اشتغال به درس، باید حضور سیاسی و اجتماعی در جامعه داشته باشند.

آیت‌الله مصباح يزدي گفت: ما باید ببینیم کمال ما چیست؛ به همين منظور ابتدا باید خودمان را بشناسیم؛ در وهله بعد راه رسیدن به این کمال را در سایه عقل و وحی پيدا كنيم؛ اگر اینها را درست شناختیم، پایه انسانیت ما ساخته می‌شود و مي‌توانيم روی آن بناي انسانيت خود را بسازيم؛ اما اگر این پایه لغزان باشد، هر بنايي بر آن ايجاد شود، زود فرومی‌ریزد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ضمانتی براي بقای هيچ انقلابي وجود ندارد، گفت: اولين وظیفه ما این است که آنچه دیگران با تلاش و زحمت و فدا كردن خونشان برای ما به یادگار گذاشتند را حفظ کنیم و نگذاریم ارزش‌های انقلاب کمرنگ شود. وظیفه دوم ما نیز سپردن این میراث «به صورت سالم» به نسل بعد است. چراکه امروز دست‌های مرموزی در کار است که اهداف انقلاب، برنامه‌های اصلی و راهبردها و راهکارهای آن را تحریف کند؛ نباید اجازه چنین تحریفی را داد.

تبیین: عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره)   با نقل خاطراتی از حج امسال به دو قضیه جالب در این مراسم معنوی اشاره نمود و گفت: یکی از مواردی که به وضوح قابل مشاهده بود، برخورد با احترام پلیس عربستان با حجاج ایرانی است  که نشان دهنده این است که اگر ما بر موضع حق خود استوار باشیم و نترسیم دشمنان تسلیم خواهند شد.

تبیین: اگر بخواهیم چهل سال دیگر اثر صحیحی بر این اقدامی که امروز شروع می‌کنیم مترتب شود و میوه‌هایش به صورت جدی در جامعه ظاهر شود، از همین امروز باید تصمیم بگیریم و شروع کنیم.