میز رسانه

مراکز مرتبط

 

سیاسی

 مرجع تقلید شیعیان با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور درباره جواز انتقاد از معصومین علیهم‌ السلام گفت: صرف‌نظر از اینکه محتوای کلام دقیقاً چه بوده است، معصومین خط قرمز ما هستند.

به گزارش تبیین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن و موضع خود را بگوید، «فلسطین» و «اتحاد دنیای اسلام» را از جمله موضوعات اساسی برشمردند و گفتند: یکی از موضوعات اصلی و بسیار مهم دنیای اسلام، «تلاش برای پیشرفت علمی» است که تجربه جمهوری اسلامی ایران نشان داد، با تلاش و با تکیه بر جوانان می توا

 یکی از اساتید دروس عالی حوزه علمیه قم نسبت به سخنان اخیر رئیس‌جمهور درباره انتقاد از پیامبر(ص) واکنش نشان داد.

پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش:

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی حادثه تلخ و دلخراش جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش را تسلیت گفتند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، گفت: آنچه این روزها آمریکا در مسائل نظامی و دفاعی از جمهوری اسلامی ایران مطالبه می‌کند، از جنس مطالبه کاذب و از نوع تبلیغاتی و عملیات روانی است.

 آیت‌الله شب زنده‌دار در واکنش به سخنانی درباره انتقاد از پیامبر گفت: معلوم می‌شود در حوزه درست درستان را نخوانده‌اید و آدم بی سواد این حرف‌ها را می‌زند.

امام جمعه موقت تهران گفت: نظام اسلامی دشمنان خائن قسم‌خورده‌ای دارد که چشم دیدن دین خدا را نداشته و استقلال هیچ کشوری را برنمی‌تابند.

اصولگرايي و اصلاح طلبي از شعار تا واقعيت:

حجت الاسلام روانبخش درواکنش به سخنان شکوهی گفت: شما اتهامي را نيز به حضرت آيت‎ا... مصباح زديد كه ايشان مردم سالاري را قبول ندارند در حالي كه نظريات ايشان در كتاب نظريه سياسي اسلام كاملا روشن هست و هرگز چنين ادعايي كه حضرتعالي مي‎فرماييد را قبول ندارند. ايشان معتقد هستند كه مردم صاحب حق رأي هستند در نظام ولايي، مشروعيت به راي مردم نيست مقبوليت به راي مردم است؛ فرق است بين مقبوليت و مشروعيت نبايد اين را خلط كرد. ايشان هم در انتخابات شركت مي‎كنند نامزد مي‎شوند و نامزد معرفي مي‎كنند چگونه راي مردم را قبول نداشته باشند.

امام جمعه قم تأکید کرد: با محافظه کاری، تردید و در نظر گرفتن مصلحت مدیران ناکارآمد و ترجیح دادن منافع آنان بر مصالح مردم نمی توان به بهبود اوضاع کمک کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اين‌كه حتی بسیاری از حیوانات نیز به طور غریزی از خانه و کاشانه خود دفاع می‌کنند، ادامه داد: اگر واقعاً تصورمان این باشد که بايد همه چیز فدای آب و خاک شود، از اسلام دور شده‌ایم؛ فدا كردن عزیزترین گوهر خدادادی، یعنی جان گران‌بها براي چند متر خاک، کجا؛ و تقديم جان برای اعتلای کلمة‌الله، کجا؟!

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آمریکا با سابقه جنایت‌گری و وحشیگری حق ندارد به ملت و مسئولان جمهوری اسلامی ایران اتهام زند.