واكنش وزير خارجه تركيه به اظهارات صالحي

وزیر امور خارجه ترکیه در پاسخ به اظهارات وزیر امور خارجه ایران ضمن تشکر از وی، بر دوستی دیرینه ایران و ترکیه تاکید کرد و گفت که هیچکس قادر به تاثیرگذاری منفی بر روی روابط دوستانه دو کشور نخواهد بود.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری اخلاص ترکیه، به دنبال اظهارات علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه مبنی بر عمق روابط دوستانه و برادرانه دو کشور ایران و ترکیه، احمد داوداوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در پاسخ به این اظهارات ضمن تشکر از همتای ایرانی خود تاکید کرد که دوستی ایران و ترکیه بسیار دیرینه بوده و هیچکس قادر نخواهد بود بر روی این روابط دوستانه اثر بگذارد.

داوداوغلو در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا این بیانات تنش میان ایران و ترکیه را کاهش خواهد داد یا نه؟ نیز گفت که اصولا تنشی در روابط فیمابین مطرح نیست و در روابط با ایران هرگز تنشی وجود نداشته است. وی افزود که قبلا با دوست خود صالحی گفتگو کرده است و چارچوب فعلی، چارچوبی است که دو طرف بر روی آن اتفاق نظر دارند و وی مایل است که از صالحی به دلیل بیانات اخیر وی تشکر کند، چونکه دوستی ایران و ترکیه دیرینه است و هیچکس قادر به تاثیرگذاری بر روی این روابط نخواهد بود.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در گفتگو با خبرنگار آناتولی ترکیه گفته بود که روابط ایران و ترکیه دوستانه و برادارانه است و اظهارات برخی از مقامات ایرانی در مورد ترکیه صرفا منعکس کننده دیدگاه های شخصی آنها بوده و در مورد سیاست خارجی کشور تنها مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه دیدگاه های رسمی ایران
 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي