اوباما نباید به ایران می‌گفت "لطفا"

کاندیداهای جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ آمریکا با انتقاد از واکنش "باراک اوباما" به فرود آوردن هواپیمای جاسوسی آمریکا در ایران اعلام کردند که این بدترین و ضعیفترین واکنش بوده و رئیس‌جمهوری آمریکا نباید می‌گفت "لطفا" این هواپیما را به ما پس دهید.

به گزارش بی باک، فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: کاندیداهای جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ آمریکا که قصد دارند در رقابت‌های سال آینده ریاست‌جمهوری در این کشور اوباما را از کاخ سفید بیرون کنند، از مواضع اخیر اوباما در قبال ایران به شدت انتقاد کردند و وی را به دلیل درخواست بسیار ملتمسانه از ایران و استفاده از لفظ "لطفا" برای باز پس دادن هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی این کشور مورد تمسخر قرار دادند.

بنا بر این گزارش، اوباما روز دوشنبه با تأیید اینکه ایران هواپیمای بدون سرنشین "آرکیو-۱۷۰" آمریکا را در اختیار گرفته است، گفت: ما درخواست کرده‌ایم که این هواپیما را بازگردانند. ما منتظر خواهیم بود تا ببینیم ایرانی‌ها چه پاسخی می‌دهند.

"میت رامنی" فرماندار سابق ماساچوست که از کاندیداهای مطرح جمهوریخواهان برای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری در آمریکا است این درخواست اوباما را مورد تمسخر قرار داده است.

وی در مناظره فاکس نیوز خود اعلام کرد: این رئیس‌جمهوری است که برای گرفتن هواپیمای جاسوسی که به زمین نشانده شده، می‌گوید خواهش می کنم، لطفا این هواپیما را پس بدهید. آیا سیاست خارجی می‌تواند بر مبنای استفاده از این کلمه "لطفا" تعریف شود؟

رامنی افزود: این رئیس‌جمهوری است که اساسا معتقد است قرن آینده، قرن پس از آمریکا است. شاید این قرن چین باشد. اما او اشتباه می‌کند. این باید قرن آمریکا باشد. آمریکا باید جهان آزاد را رهبری کند.

"ریک پری" فرماندار تگزاس و از کاندیداهای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز اعلام کرد: آمریکا باید این هواپیما را نابود می‌کرد و یا تلاش می‌کرد آن را بدست آورد تا اجازه ندهد ایران به فناوری حساس آمریکایی دست یابد. واکنش اوباما بدترین و ضعیف ترین واکنش بود.

روز ۱۳ آذرماه سال جاری شمسی واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی ایران موفق شدند با اقدامات عملیاتی خود یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع "RQ۱۷۰" را که به طور محدود به مناطق مرزی شرق کشور تجاوز کرده بود، کشف و از کنترل متجاوزین خارج ساخته و آن را با اندک خسارتی سرنگون کرده و در اختیار بگیرند.

"باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در اولین واکنش خود به توقیف پهپاد آمریکایی توسط ایران خواستار بازپس گیری این هواپیمای فوق پیشرفته بدون سرنشین از ایران شده است و اندیشکده "بروکینگز" آمریکا نیز شکار پهپاد آمریکایی توسط ایران را نشان دهنده پدافند هوایی خوب ایران به ویژه در زمینه جنگ الکترونیک توصیف کرده است.
 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي