اولین دولت «بیداری اسلامی» در تونس رسما کار خود را آغاز کرد

دولت جدید تونس به ریاست "حمادی الجبالی"، دبیرکل جنبش اسلام‌گرای النهضه رسما وظایف خود از دولت سابق به ریاست "الباجی قائد السبسی" تحویل گرفت تا کار خود را آغاز کند.

 به گزارش فارس به نقل از الجزیره، حمادی الجبالی، نخست‌وزیر دولت جدید تونس با حضور در مراسمی که در کاخ القصبه برگزار شد، رسما قدرت را در این کشور به دست گرفت.

از جهت دیگر قائد السبسی، نخست‌وزیر دولت سابق تونس وزرای جدید را از برخی پرونده‌ها و قضایای وزارت‌خانه‌ها آگاه ساخت تا زمینه آغاز به‌کار آنها در وزارت‌خانه‌هایشان را فراهم کند.

دولت جدید تونس پس از آن اولین نشست خود را برگزار کرد و نشست خود را به بحث و گفتگو درباره بودجه سال آینده و اطلاع از آن اختصاص داد و تاکید کرد که این بودجه است که به دولت توانایی انجام وظایفش را می‌دهد.

حمادی الجبالی اعلام کرد که دولت جدید تلاش خواهد کرد، سرمایه‌گذاری‌های خارجی را جذب کشور کند و به تامین امنیت در سراسر مناطق کشور توجه ویژه خواهد داشت و در این میان تلاش می‌‌کند، به خواسته‌های شهروندان مبنی بر مقابله با گرانی و بهبود وضعیت معیشتی پاسخ گوید.

نخست‌وزیر جدید تونس انتقادهای صورت گرفته از دولت جدید را عادی خواند و آن را یکی از شاخصه‌های گذار تونس به دمکراسی خواند.

وی از معارضان خواست با توجه به شرایط حساسی که تونس با ان مواجه است، نقش مثبت و سازنده‌ای را در کشور ایفا کنند و دولت جدید نیز به مسائلی چون فراهم کردن فرصت‌های شغلی برای جوانان و پرونده قربانیان انقلاب توجه ویژه خواهد داشت.
دولت جدید تونس متشکل از 41 عضو (29 وزیر، 12 معاون وزیر و 4 معاون نخست‌وزیر) است.
 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی