یک میلیون بیوه و 5 میلیون یتیم حاصل تجاوز آمریکا به عراق

حمله آمریکا به عراق و اشغال این کشور دست‌کم یک میلیون شهید، یک میلیون بیوه، 5 میلیون یتیم و 5 میلیون آواره در عراق به جا گذاشته است.
به گزارش فارس، پایگاه خبری "العرب اون لاین" در مقاله‌ای به قلم "جمیل السلحوب" به بررسی شرایط کنونی حاکم بر عراق پس از خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق پرداخت.

در این مقاله آمده است: چند هفته پیش آمریکایی‌ها سرانجام خاک عراق را ترک کردند و بر پشت خود ویرانه‌ای از عراق برجای گذاشتند. یک میلیون شهید، یک میلیون زن بیوه، 5 میلیون کودک یتیم و 5 میلیون آواره عراقی، حاصل تقریبا 9 سال اشغالگری عراق بود.

سلحوب نوشت: آمریکایی‌ها پس از آنکه عراق را به ویرانه‌ای بدل کردند و قدیمی‌ترین تمدن جهان که تمدن بین‌النهرین بود را چپاول کردند، این کشور را ترک کردند و عراقی‌ها را با بیماری‌های مزمن بیشمار، کودکان هیولایی و سرزمینی سوخته بدون داشتن سلاح‌های هسته‌ای تنها گذاشتند و عراق را 100 سال به عقب راندند. آمریکا در حالی از عراق عقب‌نشینی کرد که هیچ پاسخی به دروغ‌هایی که به بهانه آن خاک عراق را اشغال کرده بود و نیز شعار "آزاد سازی" نداشت.

این نویسنده عرب نوشت: آمریکا ظاهرا از عراق بیرون رفت اما سیطره‌اش بر منابع نفت عربی را تقویت کرد و با به راه انداختن فریادهای طائفه‌ای و تهدیدهای متعدد مبنی بر تجزیه عراق این کشور را به حال خود رها کرد و مزدوران خود را در مناطق مختلف این کشور حفظ کرد تا همچنان به چپاول این کشور ادامه دهد. گویی که بلعیدن چندین تریلیون دلار از درآمدهای نفتی عراق هنوز آمریکایی‌ها را سیراب نکرده است.

در پایان این مقاله آمده است: اما آمریکایی‌ها یک چیز را فراموش کرده‌اند. آنها یک چیز را نمی‌دانند و آن این است که عراق دارای ملتی است که از تمدن و فرهنگ والایی برخوردارند و می‌توانند تمام زخم‌های خود را مداوا کنند و بار دیگر رنج‌ها را پشت سر بگذارند و بار دیگر به جایگاه پیشتازی خود در خاورمیانه بازگردند.

 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی