لبنیات ارزان می‌شود/ تعیین نرخ جدید در ستاد تنظیم بازار

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان از بررسی افزایش قیمت لبنیات در جلسه آتی ستاد تنظیم بازار خبرداد و گفت: انجمن تولیدکنندگان و تشکل‌های لبنی متعهد شده‌اند که اگر توسط برخی از کارخانجات افزایش قیمت ( 10 درصدی) صورت گرفته باشد، آن را برگردانند.

به گزارش تبيين به نقل از مهر، محمد حسین نکویی مهر امروز در حاشیه همایش سراسری بررسی روند پیشرفت مصوبات اخیر دولت در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد افزایش 10 درصدی قیمت لبنیات در روزهای اخیرگفت: کارخانجات لبنی اکثرا افزایش قیمتی را اعمال نکردند و ممکن است که برخی از کارخانجات قیمتهای خود را افزایش داده باشند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولید کنندگان افزود: انجمن تولیدکنندگان لبنی و تشکل‌ها متعهد شده اند که اگر توسط برخی از کارخانجات افزایش قیمت صورت گرفته باشد، آن را برگردانند.

به گفته وی، قرار شده است که ما نیز بررسی هایی را در مورد شیر خام مبنی بر اینکه قیمت تمام شده آن به چه میزان است، انجام دهیم و از سوی دیگر، وزارت جهادکشاورزی هم مکلف شده است که قیمت را آنالیز کرده و در جلسه تنظیم بازار مورد بحث و بررسی قرار گیرد، طوری که هم تولیدکننده و هم مصرف کننده دچار مشکل نشوند.

نکویی مهر با تاکید بر اینکه اگر تولیدکننده دچار مشکل شود، مصرف کننده هم دچار شکل می‌شود، افزود: در جلسه تنظیم بازار قیمتی تعیین می‌شود که هم تولید کننده و هم مصرف کننده دچار مشکل نشوند.

وی خاطرنشان کرد: تا آن زمان نباید هیچگونه تغییر قیمتی وجود داشته باشد. براساس تفاهم بین تولیدکنندگان لبنی، تشکل‌های شیرخام و تشکل‌های تولیدکننده لبنیات، سقف شیر 600 تومان است.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولید کنندگان در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه برای جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت‌ها در فاز دوم هدفمندی یارانه ها چه برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته است؟ عنوان کرد: در مرحله اول یک تعامل سازنده بین کارگزاران اقتصادی، تولیدکنندگان، شبکه توزیع، اصناف وجود داشت که این امر در فاز دوم هم ادامه خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، تصریح کرد: همه اتفاق نظر دارند که باید مساعدت صورت گیرد، از سوی دیگر اگر افرادی متخلف و زیاده خواه وجود داشته باشند، بر اساس قانون و مباحث نظارتی، پیگیری می شود.

نکویی مهر خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و اصناف در مرحله اول از قانون پشتیبانی کردند که در مرحله دوم هم سازماندهی ها انجام خواهد شد.

 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی