حضور پرشور مردم درانتخابات دشمنان را از اقدامات شرورانه ناامید خواهد کرد / در سال های آینده روند کاهش جوان و افزایش سالمندان آغاز خواهد شد

امام جمعه قم گفت: دشمنان و بدخواهان ملت ایران شکوه حضور مردم را می بینند و این حضور پرشور آن ها را از اقدامات شرورانه و انجام توطئه علیه انقلاب ناامید خواهد کرد.

 

به گزارش تبیین به نقل از رسا، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه امروز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تأکید بر ضرورت استفاده از فرصت باقی مانده ماه شعبان گفت: این ماه مقدمه ای برای ورود به ماه مبارک رمضان است که بیش از 100 ویژگی برای آن بیان شده است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان لبریز از فیض خدا است، باید دل ها را از کینه ها شست و دل ها را به معنویتعطر کرد تا انسان آماده ورود به ماه مبارک شود، ماه مبارک رمضان بهار قرآن، دعا و فقرا است، همه آثار رمضان در پرتو خورشید تقوا ظهور پیدا می کند.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: جوانان و دلدادگان انقلاب  در دفاع مقدس جان خود و نشاط و جوانی خود را تقدیم ملت کردند، اگر ایثار دوران دفاع مقدس نبود امروز این آزادی و عظمت را نداشتیم.

وی ادامه داد: امروز مقاومت، فداکاری و ایثار سبب اعتلای کشور است، اگر جامعه ای از این روح خالی شد سقوط می کند و هیچ چیزی نمی تواند او را نجات دهد، بنابراین باید اصل مقاومت و ایثار تقویت شود.

امام جمعه قم با اشاره به روز جمعیت ابراز داشت: الان رشد جمعی کمتر از یک و نیم درصد است، این بدان معنا است که در 20 سال آینده روند کاهش جوان و افزایش سالمندان آغاز خواهد شد، جمعیت مقوله ای بسیار مهم است که سبب اقتدار و پیشرفت کشور می شود.

وی با اشاره به شاخص های اقتصادی مقاومتی عنوان کرد: یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی بهره وری درست از امکانات و اصلاح الگوی مصرف است، باید بهره وری بالا برود و از ریخت و پاش ها جلوگیری شود، الگوی مصرف باید بهینه شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخابات را جشن بزرگ ملت ایران و فصل مهم در مردم سالاری دینی دانست و خاطرنشان کرد: روند انتخابات شیرینی هایی بسیاری داشت البته تلخی هایی هم داشت که باید اصلاح شود، امروز یک عبادت بزرگ پیش روی ملت است وهمه باید در انتخابات شرکت کنند که وظیفه ای دینی، عقلی و انقلابی است.

وی اضافه کرد: انسان باید گزینه اصلح را برگزیند، در ریاست جمهوری و شوراها انتخابات باید بر اساس آگاهی باشد نه این که بر اساس هوا و هوس های شیطانی صورت گیرد، بعد از انتخابات همه باید به قانون تمکین کرده و به منتخب ملت برای پیشرفت کشورکمک کنند.

آیت الله اعرافی گفت: دشمنان و بدخواهان ملت ایران شکوه حضور مردم را می بینند و این حضور پرشور آن ها را از اقدامات شرورانه و انجام توطئه  علیه انقلاب ناامید خواهد کرد.

وی با اشاره به امضای سند 2030 افزود: انتظار می رود قاطع و روشن اشکالاتی که در محتوا و در فرایند کار بوده مورد توجه قرار گیرد، نگاه و رهنمودهای رهبری در این زمینه باید مدنظر باشد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه اظهار داشت: باید بدانیم در اسناد بین المللی منطق استکباری وجود دارد که می خواهد جامعه را هضم در گفتمان غربی کند از این رو باید هوشیار باشیم، امتظار می رود بدوه هیچ کوتاهی بر اساس رهنمود رهبر انقلاب سند 2030 کنار گذاشته شود و ما بر اساس سند تحول و گفتمان انقلاب اسلامی نظام تعلیم و تربیت خود را استوار کنیم.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
عکس امنيتي