لزوم پالایش جریان اصولگرایی / دولت های مستقر صلاحیت برگزاری انتخابات را ندارند

تبیین: وی با تاکید بر نوسازی جریان اصولگرای، گفت: آنچه که در این جریان مهم است مرام  ومنش اصولگرایی است و باید افرادی که در جریان اصولگرایی چیزی جز گفتار ندارند پالایش شوند و همچنین افراد مسن باید راه را برای جوانان بازکنند و خود به عناون مشاور برای این جوانان به فعالیت بپردازند.

حجت الاسلام قاسم روانبخش عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی تبیین، با اشاره به اینکه اصولگرایی یک حزب نیست بلکه یک منش و مرام است، گفت: مقام معظم رهبری برای اصولگرایی شاخص هایی تبیین کرده  و  تصریح نمودند که  اصولگرایی حزب نیست بلکه منش و مرام است.

وی در ادامه با بیان اینکه اصولگرایی با اصلاح طلبی واقعی هیچ مشکلی ندارد، ادامه داد آنچه که اصولگرایان با آن مخالف می باشند اصلاح طلبی آمریکایی و رضاخانی می باشد.

حجت الاسلام روانبخش با تاکید بر حفظ اصول و فساد زدایی در کشور، گفت: در دوره های متفاوت شاهد فساد اخلاقی، فرهنگی و اقتصادی در بعضی اصلاح طلبان بودیم.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) اصولگرایی را پایبندی به اصول مکتب اسلام و قانون اساسی دانست و ادامه داد: متاسفانه بعضی از اصولگرایان به جای اینکه به این منش و مرام  پایبند باشند اصولگرایی را در غالب یک حزب در آورده اند.

حجت الاسلام روانبخش با اشاره به حمایت اصلاح طلبان از افرادی که به منش و مرام اصولگرایی پایبند نبودند، گفت: مردم وقتی چنین افرادی را در میان اصولگرایان میبینند، دیگر بین اصلاح طلبی و اصولگرایی تفاوتی نمی بینند.

وی به لزوم تبیین گفتمان واقعی اصولگرایی با واژه دیگری اشاره کرد و ادامه داد: کسانیکه به ارزش های انقلاب پایبند بوده و فساد ستیز باشند اینها انقلابی بوده که جریان مقابل اینها جریان ضد انقلاب می باشد. همچنین جریان انقلابی، سازشکار نیست و به توان ملی اعتقاد دارد و از اصول اسلام و انقلاب دست بر نمیدارند که اینها اصولگرایان واقعی هستند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تبلیغات جریان ضد اصولگرایی، تصریح کرد اگر گفتمان واقعی اصولگرایی و انقلابی بیاید مردم به آنها اعتماد میکنند همانگونه که در سال 1384 این اتفاق افتاد و مردم به جریان انقلابی اعتماد کردند که متاسفانه رئیس جمهور قدردان این اعتماد نبود و به سمت اردوگاه اصلاح طلبان رفت که همین حرکت باعث زمین خوردن او شد.

وی با باطل دانستن عدم توجه مردم به گقتمان اصولگرایی گفت: در انتخابات مجلس هفتم و هشتم، اکثریت آنها و گفتمان غالب گفتمان اصولگرایی بود و در این مجلس نیز اصلاح طلبان نتوانستند گفتمان اصلاح طلبی را گفتمان اکثریت مجلس کنند و در این انتخابات اخیر به رغم مهندسی و مدیریت انتخابات و تخریب های شدید علیه رغیب و محروم کردن مردم از رای دادن به طرق های مختلف و ... توسط جریان مخالف اصولگرایی، بازهم نزدیک به 16 میلیون از مردم  گفتمان انقلاب و اصولگرایی را انتخاب کردند.

حجت الاسلام روانبخش در ادامه به حضور پرشور مردم در سخنرانی های نماینده گفتمان انقلاب، گفت:  مثلث زر و زور و تزویر به کمک جریان مقابل آمد.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) ، با اشاره به تخلفات انتخاباتنی اخیر، تصریح کرد: با این اتفاقات اخیر نشان داده شد که دولت های مستقر صلاحیت برگزاری انتخابات را ندارند و برگزاری انتخابات باید توسط یک ارگان مستقل که نفعی ازنتیجه این انتخابات نمیبرد برگزار شود.

وی در پایان با تاکید بر نوسازی جریان اصولگرای، گفت: آنچه که در این جریان مهم است مرام  ومنش اصولگرایی است و باید افرادی که در جریان اصولگرایی چیزی جز گفتار ندارند پالایش شوند و همچنین افراد مسن باید راه را برای جوانان بازکنند و خود به عناون مشاور برای این جوانان به فعالیت بپردازند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
عکس امنيتي