پالایش فضای مجازی در چارچوب دین مصداق عمل به قاعده نفی سبیل است

نماینده خبرگان با اشاره به گستردگی قاعده نفی سبیل در زمینه های گوناگون، این قاعده را منحصر در مسائل سیاسی ندانست و گفت: پالایش فضای مجازی در چارچوب دین مصداق عمل به قاعده نفی سبیل است.

 

به گزارش تبیین، آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به معضلات فضای مجازی گفت: نباید مقدرات کشور را به تلگرام و اینستاگرام داده و اجازه دهیم که اصل اسلام، دین، قران، مقدسات و نظام را زیر سؤال ببرند.

وی با اشاره به گستردگی قاعده نفی سبیل در زمینه های گوناگون، این قاعده را منحصر در مسائل سیاسی ندانست و افزود: یکی از مصادیق نفی سبیل در عرصه فضای مجازی است  چرا که امروز نظام سلطه بر فضای مجازی تسلط دارد و هیمنه آن باید شکسته شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که راه شکست هیمنه نظام استکباری در فضای مجازی تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و تقویت پیام رسان های داخلی است، اظهار داشت: پالایش فضای مجازی در چارچوب خطوط قرمز دین و نظام واجب است.

وی عنوان کرد: پالایش و مدیریت شبکه های اجتماعی در چارچوب حفظ دین، امنیت و جلوگیری از اضلال کانال هائی مانند تلگرام نباید موقت باشد بلکه باید دائمی شود چرا که اگر اینگونه نباشد خلاف قاعده نفی سبیل است و به نظام، دین و کشور ضربه می زند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: هیچ عاقلی اجازه نمی دهد که این شبکه ها علیه دین، مقدسات، امنیت کشور و نظام  جولان دهند، پالایش فضای مجازی در چارچوب قاعده نفی سبیل است و باید پیگیری شود.

وی اضافه کرد: قلمرو قاعده نفی سبیل  گسترده است و منحصر در مسائل سیاسی نمی شود بلکه در زمینه فرهنگی، امنیتی و دفاعی، اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی نیز این قاعده جاری می شود، امروز یکی از مصداق های بارز این قاعده، پالایش فضای مجازی و تقویت شبکه ملی اطلاعات و پیام رسان های داخلی است

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي