رحيمي: توانايي ساخت هواپيما داريم

وي از سازمان صنايع هوايي خواست كه اين امكان را فراهم كنند كه هواپيماي ديگر كشورها نيز به اينجا آورده شوند و تعمير شود.

معاون اول رييس‌جمهور صبح امروز از سازمان صنايع هوايي كشور بازديد كرد در اين بازديد كه وزير دفاع و رييس سازمان صنايع هوايي كشور نيز حضور داشتند رحيمي همچنين از كارگاه بازسازي هواپيماهاي پهن‌پيكر در اين سازمان بازديد كند.

به گزارش ايسنا، محمدرضا رحيمي پس از بازديد خود با حضور در سالن همايش‌هاي اين سازمان ضمن تسليت شهادت رييس سازمان جهاد خودكفايي سپاه پاسداران و تعداد ديگري از نيروهاي سپاه در حادثه اخير و تمجيد از وزير دفاع كشورمان گفت: وزير دفاع يكي از بهترين وزراي دولت و وزيري است كه حتي قابل مقايسه با وزراي قبل خود نيست و درست هم همين است كه وزيران جديد از وزراي قبل بهتر باشند.

وي افزود: در مدت كوتاهي كه از اين صنايع بازديد كردم با وجود اين‌كه نتوانستم از بخش‌هاي ديگر بازديد كنم اما همين بازديد كوتاه نشان از عظمت كارهاي انجام شده داشت و با توجه به پيشرفت‌هايي كه در اينجا ديدم و زيرساخت‌هايي كه مهيا شده است مي‌توان گفت كه ما توانايي ساخت هواپيما در كشور را داريم تنها نياز به حمايت‌هاي بيشتر وجود دارد. امروز در اينجا من ديدم كه تقريبا جنازه يك هواپيما به اينجا مي‌آيد و هواپيما به صورت بازسازي شده و سالم به ناوگان هواپيمايي كشور تحويل داده مي‌شود.

رحيمي با اشاره به سرعت خودكفايي در دوران پس از انقلاب گفت: در دوران شاه حتي تفنگ ژ3 را وارد مي‌كرديم اما امروز مي‌بينيم كه حتي هواپيما در سازمان هواپيمايي كشور ساخته شده و به پرواز در مي‌آيد. اين در حالي است كه بسياري از دستاوردهاي اين صنايع را نمي‌شود گفت، ما هم اكنون تنه به تنه كشورهاي مدعي مي‌زنيم. در وزارت دفاع كارهاي بزرگي شده است كه سر جمهوري اسلامي بالا است.

وي از سازمان صنايع هوايي خواست كه اين امكان را فراهم كنند كه هواپيماي ديگر كشورها نيز به اينجا آورده شوند و تعمير شود.

رحيمي از منوچهر منطقي رييس سازمان صنايع هوايي كشور به عنوان يكي از مديران و سرمايه‌هاي كشور تقدير و تشكر كرد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي