نقشه راه دشمن در فعال کردن گسل هاي اجتماعي

حدود شش ماه پیش یک مقام روسیه که با معاون رئیس‌جمهور آمریکا ملاقات کرده است می‌گوید من وقتی وارد اتاق شدم، نقشه ایران روبروی این مقام آمریکایی دیده می‌شد با تعجب پرسیدم شما چه کار به ایران دارید، گفت این دلمشغولی هر روزه ماست و تا آن را حل نکنیم از پای نمی‌نشینیم. در یکی دیگر از ملاقات‌هایی که یک تاجر صاحب‌نفوذ ایرانی با «مایک پنس» معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا داشته و از او درباره ایران پرسیده است، پنس پاسخ داده «در حال فعال کردن گسل‌های اجتماعی در ایران هستیم و به زودی به اندازه‌ای این گسل‌ها را بر سر ایران آوار می‌کنیم که نتواند از آن خارج شود.» البته بنا بر اعتراف اين مقام آمريکايي اين کار هر روزه آن هاست و براي ما تازگي ندارد زيرا از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تا کنون يکي از نقشه هاي دشمن، تلاش در جهت فعال کردن گسل هاي اجتماعي بوده است؛ آن ها مي پنداشتند مي توانند گسل هاي مذهبي و قوميتي را فعال کنند و از اين طريق به نظام اسلامي ضربه بزنند ولي مديريت بالا و عمق بصيرت فقيه جامع الشرائط، از پيش توطئه هاي آن ها را شناخت و در نطفه خنثي کرد. خوشبختانه ملت ايران به رغم تنوع قوميتي فارس،‌ترک،‌عرب،‌بلوچ و ترکمن و... همه مسلمانند و ايراني و همه زير پرچم اسلام اجتماع کرده اند و گسل هاي قوميتي نتوانسته است فعال شود. گسل هاي مذهبي نيز در اين 40 سال آرام بوده است زيرا جمهوري اسلامي ايران همه اقليت هاي ديني را به رسميت شناخته و در قانون اساسي خود نيز برايشان حقوقي در نظر گرفته و در طول چهار دهه از انقلاب بر اساس همان قانون،‌حقوقشان را پرداخت کرده است.اين درحالي است که در کشورهاي مدعي دموکراسي غربي به حد اقل حقوق اقليت ها پايبند نيستند مسلمانان را از داشت حداقل حقوق خود يعني پوشش اسلامي باز مي دارند و فرقه داووديه را با تمام اعضاي خانواده اشان زن و مرد و کودک سوزاندند! ولي دشمني که در همه عرصه ها شکست خورده است چاره اي جز بازسازي طرح هاي پيشين خود ندارد. آن ها باز هم به فکر  بازيافت زباله هاي سياسي و فعال کردن برخي گسل هاي اجتماعي هستند. يکي از اين گسل ها،‌گسل فرقه دواعيش است که سال هاست در برخي نقاط کشور دست به اقداماتي مي زنند و با حمايت برخي از مسوولان وقت،‌ به اقدامات آشوب گرانه مي پردازند. 
برنامه دشمن از اين قرار است که با فعال کردن اين گونه گسل ها جمهوري اسلامي را بر سر دوراهي باخت- باخت قرار دهند زيرا در صورتي که نظام از خود قاطعيت نشان دهد با برچسب هاي ضد حقوق بشري برخورد کنند و اگر خويشتنداري نشان دهد اقتدار آن را زير سوال ببرند و در دنيا اين گونه القا کنند که نظام اسلامي رو به فروپاشي است. و از منظر سوم با برخورد غير قاطع و مهربانانه با آن ها عملا زمينه سر باز کردن ديگر گسل هاي کوچک و بزرگ فعال شود. پيام عدم برخورد قاطع به ساير گروه ها اين است که نظام درحال فروپاشي است پس زودتر به براندازان بپيونديد.
يکي از برنامه هاي دشمن در فعال سازي اين گسل ها،‌ دوپارچه سازي نظام اسلامي است؛‌دشمن در صدد است با ايجاد دوپارچگي ميان حاکميت و برخي جناح هاي سياسي که هدفي جز قدرت طلبي ندارند زمينه هاي فعال کردن اين گسل را فراهم کند. مدعيان اصلاحات از يک طرف به پابوسي قطب دراويش مي روند و از سوي ديگر با مولوي عبدالحميد سني ديدار مي کنند و در مراسم جشن پيروزي به وزارت کشور دعوت مي شود و براي او شعار و صوت و کف مي زنند و از سوي ديگر دخت هاشمي رفسنجاني با بهاييان ديدار مي کند و از رابطه دوستي با آن ها سخن مي گويد و با آن ها عکس يادگاري مي گيرد! بي ترديد اين ديدارها در راستاي همان مذاکرات برد- برد سياسي، توجيه مي شود؛ آن ها آراي پيروان خود را با يک توصيه يا فتوي به سبد انتخاباتي اين جريان سياسي مي ريزند تا دموکراسي واقعي در کشور تحقق يابد! و طرف مقابل با دادن امتيازات سياسي، ‌اقتصادي و اجتماعي به رهبران اين فرقه ها سعي مي کند آراي آن ها را براي سبد جريان سياسي خود حفظ کند. متاسفانه اين جريان سياسي با الهام گرفتن از انديشه هاي ماکياولي،‌ که معتقد است هدف وسيله را توجيه مي کند براي رسيدن به قدرت و حفظ آن به هر اقدامي از جمله دوپارچه سازي نظام نيز دست مي زند. آن چه اين روزها در خيابان پاسداران تهران اتفاق افتاد از همين سنخ بود مدعيان اصلاحات از اين جماعت حمايت مي کنند و آن ها با توجه به اين عقبه اي که دارند دست به هر اقدامي مي زنند انتظار دارند علاوه بر حقوق شهروندي،‌ويژه ديده شوند! اگر قطب به دختر 18 ساله مردم تجاوز کرد يا فردي از دراويش از اموال مسلمين سرقت کرد در امان باشند و هيچ کس متعرض آن ها نشود. به همين دليل است که يک درويش با پررويي در برابر مقر پليس مي ايستد و دستي به سبيلش مي کشد و براي آزادي يک دزد،‌ ضرب الاجل تعيين مي کند و به نيروي پليس اولتيماتوم مي دهد. و بعد از زمين و هوا بر پليس مظلوم آتش و سنگ مي ريزند و با ماشين سواري و اتوبوس به نيروي بسيج و پليس حمله ور مي شوند و تعدادي از بهترين فرزندان اين خاک و بوم را به شهادت مي رسانند. طبيعي است که جريان سياسي که از آراي اين جماعت استفاده مي کند بايد به اين فرقه و فرقه هاي مشابه امتياز بدهد و پليس را به دون سلاح به معرکه بفرستد و گزارش آن را نيز به رييس جمهور فرانسه بدهد! زيرا اگر چنين نکند در انتخابات مجلس آينده و رياست جمهوري و شوراها چندين هزار راي خودش را از دست مي دهد. بله آن چه براي اين جماعت اهميت دارد صندوق راي و کسب قدرت است نه جان و مال و ناموس مردم! حقيقتي که تنها در دموکراسي امريکايي بخوبي قابل مشاهده است.
جالب است که هوادران اين فرقه آدمکش،‌باز هم حاضر نيستند اين کشتار را محکوم کنند بلکه به جاي محکوميت دواعيش،‌ مي خواهند نظام را براي عدم برخورد زير فشار قرار دهند. به عنوان نمونه صادق زيبا کلام در توييت خودش مي نويسد:«مشکل دراویش گنابادی چیست؟ دراویش گنابادی همچون دراویش نعمت اللهی، ذهبييه، پیربسطامی و سایر دراویش نه "تبليغ عليه نظام" کرده اند، نه "تشویش اذهان عمومی" ونه مرتكب"جاسوسی" یا "اقدام علیه امنیت کشور شده اند.جرم واقعی آنها که از همه اینها بدتر میباشد: تمکین نکردن از قرائت حکومتی از مذهب است.» و مصطفي تاجزاده از عناصر فتنه 88 نيز چنين توييت کرده است:« جناب روحانی! نوع مواجهه حاکمیت با مجموعه دراویش در ۴ دهه گذشته اشتباه بوده است. سرکوب آن ها در حال حاضر نه خطا که فاجعه است. مانع ايجاد بحران جديد شوید.»
يکي ديگر از گسل هايي که دشمن اين روزها فعال کرده است گسل فرقه انحرافي احمدي نژاد- مشايي است. اين فرقه که به رهبري رحيم مشايي مدتي است در کشور فعال شده اين روزها با استفاده از فضاي مجازي و ساختن کليپ هاي صوتي – تصويري و صدور نامه هاي توهين آميز به مقام معظم رهبري سعي مي کند يک تيغه قيچي باشد که به کمک جريان برانداز مدعي اصلاحات اصل نظام اسلامي را قيچي کنند. پيشنهاد انحلال مجلس و دولت و برگزاري انتخابات آزاد و حمله به دستگاه قضايي و حذف شوراي نگهبان همواره از جمله اقدامات جريان فتنه و اصلاحات امريکايي بوده است. 
بي ترديد نظام اسلامي در 40 سال گذشته توانسته است همه بحران هاي ايجاد شده را مهار کند و انقلاب اسلامي را تا وراي مرزها به پيش ببرد و امريکا و اقمارش را با چالش هاي جدي مواجه سازد اين گونه چالش هاي کوچک نمي تواند نظام ريشه دار برخاسته از ميان قلب مردم را متزلزل سازد. به قول شاعر: عرض خود مي برند و زحمت ما مي دارند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي