حزب الله به ستونِ لبنان بدل شده است/«موازنه ترس» را برای مقابله با اسرائیل حفظ می‌کنیم

معاون دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به نقش منفی آمریکا در این کشور، تأکید کرد که این جنبش همچنان آمادگی خود را برای مقابله با رژیم صهیونیستی حفظ می‌کند.

 

به گزارش تبیین به نقل از فارس، «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد که آمریکا در تلاش است بیروت را تسلیم سیاستهای اسرائیلی خود کند.

قاسم در جریان جشنی که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شده بود، تصریح کرد که حزب الله در لبنان به عنوان مانعی برای آمریکا و اسرائیل است.

وی خاطر نشان کرد که به خاطر این مسائل، آمریکا همه تلاش خود را می‌کند که «که به ما حمله کرده و اتهام وارد نماید و به صورتهای مختلف [حزب الله] را تحریم کند».

وبگاه خبری العهد به نقل از این مسئول حزب الله گزارش داد که حزب الله به «اسرائیلی کردن لبنان» و طرحهایی که باعث وابسته شدن لبنان می‌شود، «نه می‌گوید».

قاسم با اشاره به اینکه حزب الله معادله «ارتش، ملت و مقاومت را با قدرت در لبنان تثبیت کرد»، اظهار داشت که ما با اشغالگری مقابله و در انتخابات پارلمانی مشارکت می‌کنیم تا نماینده ملت خود باشیم.

معاون حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: «آمریکا اما در این انتخابات (پارلمانی) مداخله میکند تا تعداد نماینده‌های ما را کاهش دهد و فراکسیونهای را قرار دهد که از نظر سیاسی با ما مخالف باشند تا ما در مقابله با آن در محاصره باشیم».

وی در عین حال اظهار داشت که «آمریکا شکست خورده و میخورد و نمی‌توان دیگر به عقب بازگشت؛ زیرا حزب الله ستون لبنان مدرن است و لبنان بدون این ستون نمی‌تواند قوی و با ثبات باشد؛ ستونی که به بخش لاینفک ساختار نهادها، ترسیم کننده آینده، تثبیت کننده استقلال و مانعی برای اشغالگری بدل شده است».

قاسم با تأکید بر اینکه حزب الله با آمادگی خود لبنان را حفظ می‌کند، هدف از این کار را باقی نگه داشتن «موازنه ترس» و عامل برای مقابله با هر گونه تجاوز اسرائیل عنوان کرد.

وی  با اشاره به اینکه حزب الله لحظه‌ای از آمادگی خود دست نمی‌کشد، اظهار داشت که این مسئله برای ممانعت از هر گونه حمله اسرائیل است و «اگر به ما حمله کند، ما نیز در کمین آن (اسرائیل) هستیم».

این مسئول حزب الله در پایان از مردم لبنان خواست که در انتخابات پارلمانی حضور گسترده‌ای داشته باشند تا «در برابر جهان آمار و ارقامی ارائه دهیم که بیانگر قدرت موضع [ما] باشد و بر طرح مقاومت در برابر چالشها تأکید کند».

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي