دولت مسئولان ناکارآمد در عرصه اقتصادی را برکنار کند / رمز پیروی ما بر فتنه‌ها وحدت بود، رمز این وحدت شخص مقام معظم رهبری است

امام‌ جمعه قم گفت: باید مسئولان با قدرت با مفسدان اقتصادی برخورد کنند وقتی دولت نرخی تعیین کرد در برابر آن بایستند و آن را در اختیار مردم قرار دهند همچنین اگر دیدیم کسانی در عرصه اقتصادی ناکارآمد هستند را برکنار و افراد جدیدی را جایگزین کنند.

 

به گزارش تسنیم ، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مصلی قدس با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم در ارتباط با رعایت تقوای الهی اظهار داشت: توشه سفر آخرت اعمال صالحه، همه عبادات اعم از واجبات و مستحبات، ترک محرمات و انجام آنچه خداوند بر ما واجب کرده به‌عنوان زاد و توشه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به آیه دهم از سوره ممتحنه گفت: این آیه ناظر به یکی از بندهای صلح حدیبیه است و این بند چنین بوده که هرگاه فردی از مشرکان قریش مسلمان شده و به مسلمانان بپیوندد مسلمانان او را باید به مکه برگردانند، بر اساس این آیه خانمی که مسلمان شده و اظهار ایمان کرد او را امتحان کرده و اگر ایمان آورده بود دیگر به مشرکان برنگردانید و این آیه توضیح و بندی بر عهدنامه صلح حدیبیه شد.

امام‌ جمعه قم با بیان نکاتی از آیه دهم سوره ممتحنه ابراز کرد: گاهی اتفاق می‌افتاد که مشرکان به‌صورت خانوادگی مسلمان می‌شدند و این اتفاق به‌صورت وفور وجود داشت، مشکل از آنجا شروع می‌شد که خانمی از همسر خود جدا شده و به نزد مسلمانان می‌آمد و شوهرش بر کفر باقی می‌ماند این قسمت از سوره ممتحنه بر این آیه اذعان دارد که مسلمانان حق نداشتند این خانم را تحویل مشرکان بدهند.

سعیدی ادامه داد: بر اساس این آیه زنی که مسلمان می‌شد باید وی را امتحان می‌کردند و اگر مسلمان بودن او محرز می‌شد طبق قانون و حکم الهی این زن باید از شوهر خود جدا می‌شد، همچنین شیوه امتحان همان شیوه متعارف در نزد مردم بود، یعنی اگر ظاهر زن حاکی بر مسلمان بودن او بود و یا قسم می‌خورد که مسلمان شده باید به او اعتماد می‌کردند.

وی با بیان اینکه در آیات قرآن از زنان مشکوک الایمان به‌عنوان زنان مؤمن یاد شده اظهار داشت: دلیل این امر این است که زنی که مسلمان شده دلیلی بر مشرک بودنش وجود نداشت، محض اطمینان گفته‌ شده که او را امتحان کنید از طرف دیگر برخی از جامعه اسلامی با نام اسلام سوءاستفاده می‌کردند، چنین اسلامی ارزش نداشته و یا کسی به طمع مال مسلمان می‌شد و یا کسی برای جاسوسی کردن به نفع کفار مسلمان می‌شد این اسلام آوردن‌ها ارزشی نداشت که خداوند فرموده این افراد را امتحان کنید.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: این آیات نشان می‌دهد که زن در دین‌داری حق انتخاب داشته و در این مورد تابع شوهر خود نیست و می‌تواند دین خود را آزادانه انتخاب کند.

سعیدی با اشاره سالروز شهادت مظلومانه امام موسی بن جعفر(ع) گفت: این امام همام به دلیل فروخوردن خشمشان به کاظم ملقب شدند اما در برابر حاکم غاصب به‌صراحت موضع می‌گرفتند و می‌فرمودند هر کس بقای ستمگران را دوست داشته باشد از آنان محسوب می‌شود.

وی با نقل حدیثی از امام سجاد(ع) در مورد شهادت ابراز کرد: شهادت کرامتی از ناحیه خداوند بر ما است، هر کس که ولایت اهل‌بیت(ع) را دارد در راه خداوند درنگ ندارد، به همین خاطر مردم عزیز ایران شهدای بسیاری در راه انقلاب اسلامی فدا کرده‌اند.

امام‌ جمعه قم تشییع شهید نیاسر را مورد اشاره قرار داد و گفت: پدر این شهید بزرگوار با لباس نو به مراسم تشییع آمد و گفت که شهادت افتخار ما است.

سعیدی با اشاره به اعیاد ماه رجب و پیش رو بودن عید بزرگ بعثت تصریح کرد: در آن روزگار جهالت و غارتگری، ظلم و فساد در همه‌ جا گسترش داشت، پیامبر اکرم(ص) مبعوث شد تا غل و زنجیر را از پاهای مردم بردارد، افضل زیارت این شب زیارت حضرت علی(ع) بوده و روزه روز مبعث از چهار روزی است که روزه‌داری آن دارای فضیلت بسیاری است.

وی با گرامیداشت روز ارتش ابراز کرد: این روز را به فرمانده کل قوا و به همه نیروهای مسلح به‌ویژه ارتشیان تبریک گفته و برای آن‌ها آرزوی سربلندی روزافزون را داریم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرم رضوی گفت: در این سخنرانی 42 بار مقام معظم رهبری با عناوین مختلف از جوانان یاد و حمایت کرده‌اند، ایشان بر میدان بر جوانان بر اساس آموزه‌های دینی تأکید کرده‌اند.

وی افزود: حقیقت این است که جوانان ثروت‌های واقعی کشور بوده و ثروت‌های پنهان جامعه هستند که کشف و به‌کارگیری آن‌ها سبب پیشرفت جامعه خواهد شد، باید همچون دوران دفاع مقدس به جوانان اعتماد کنیم چرا که آن‌ها در جنگی نابرابر در برابر متجاوزان دفاع کردند و داغ اشغال یک وجب از خاک ایران را بر دلشان گذاشتند.

سعیدی خاطرنشان کرد: جوانان امروز نیز در برابر رژیم صهیونیستی و داعش را زمین‌گیر کردند، سؤال این است که چرا به‌صورت جدی و گسترده از جوانان استفاده نمی‌شود، آیا به دلیل باندبازی و جناح‌بازی است؟ آیا به خاطر صریح اللهجه بودن آن‌ها و کسالت برخی مدیران است؟ دشمن به فکر افتاد و مسائلی چون اعتیاد را در میان آن‌ها گسترش می‌دهند اگر به‌صورت موضعی به جوانان میدان داده شود مطمئن باشند که تیر دشمن برای به ابتذال کشاندن جوانان به سنگ می‌خورد.

امام‌جمعه قم گفت: جوانان هدف خود را با اهداف انقلاب باید همسو ببینند، مدیران در همه سطوح باید به رهنمود مقام معظم رهبری توجه داشته و جلوی فتنه‌های دشمنان را بگیرند.

وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز اخیر در کشور اظهار داشت: نوسان نرخ ارز به‌صورت ساعت‌به‌ساعت منطقی و قابل‌قبول نیست، آسیبی که به کشور وارد می‌شود اجتناب‌ناپذیر است، بنابراین باید مسئولان با قدرت با مفسدان اقتصادی برخورد کنند، وقتی دولت نرخی تعیین کرد در برابر آن بایستند و آن‌ها در اختیار مردم قرار دهند، همچنین اگر دیدیم کسانی در عرصه اقتصادی ناکارآمد هستند را برطرف کنند و افراد جدیدی را جایگزین کنند.

سعیدی با اشاره به تحولات اخیر کشور سوریه گفت: رژیم صهیونیستی حملاتی به برخی مناطق سوریه داشت، اما ارتش سوریه هرگز در دام این حرکات انحرافی نیفتاد هدف اصلی خود را گم نکرد و بعد از گذشت سال‌ها پرچم سوریه را در این کشور به اهتزاز درآورده‌اند، به حول  و قوه الهی با اتحاد و هماهنگی همه دولت‌ها و ملت‌های اسلامی مسبب اصلی فتنه در منطقه را ریشه‌کن خواهیم کرد.

امام‌ جمعه قم با تأکید و انسجام و وحدت ملی اظهار داشت: رمز پیروی ما بر فتنه‌ها و فتنه گران و رمز پیروزی ما در دوران انقلاب وحدت بود، رمز این وحدت شخص مقام معظم رهبری است که امروز با اتکاء به وعده‌های الهی و عنایات امام عصر(عج) این مرد بزرگ در برابر تمام زورگویان و متجاوزان انقلاب اسلامی ایستاده است،  بنابراین هر کس با سخن و نوشته و کار خود این انسجام ملی را که بر حول محور رهبری و وحدت مردم است را خدشه وارد کند، با تضعیف‌کنندگان نظام و ساختارشکنان  که همسو با دشمنان شده‌اند قاطعانه خواهد ایستاد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي