روانبخش: نوک پیکان تخریب ها به سوی رهبری است

تبیین: حجت الاسلام روانبخش در سی و پنجمین نشست انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: نوک پیکان حملات و تخریب های دشمنان به سوی ولایت فقیه و شخص رهبری است.

به گزارش خبرنگار انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) حجت الاسلام روانبخش ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبیعتا در مقابل این دشمنی ها باید به تبیین ولایت فقیه وشیوه مدیریت ایشان و نتایج مدیریت ایشان برای جوانان امروز پرداخت.

 وی با اشاره به این که ولایت فقیه به نوعی رهبری مستضعفین جهان را بر عهده دارد، اظهار داشت: لذا ایشان در بعد هدایت انسان ها، تلاش کرده و همواره اسلام ناب را به جهانیان عرضه کرده است؛ نامه های ایشان به جوانان اروپایی و آمریکایی نشان می دهد که ایشان حتی به فکر جوانان ملحد اروپایی و آمریکایی نیز هستند. همچنین اهتمام ایشان در حمایت از جامعه المصطفی،سبب شده تا تشیع در سراسر جهان، تبلیغ شود و مثلا چندمیلیون نفر در نیجریه شیعه شوند.

وی با اشاره به نقل قولی اظهار داشت: پوتین در دیدار با وزیر نفت ایران می گوید من در جمع بندی سوریه به این نتیجه رسیده ام که تنها گروهی که مال و جان و ناموس مردم برایش اهمیت دارد، شیعه است و من به مرام شیعه علاقمند شده ام.

وی با اشاره به این که رهبری،  ولی امر مسلمانان جهان هستند، ادامه داد:  ایشان با تشکیل مجمع تقریب مذاهب، مال و جان بسیاری از مسلمانان را حفظ کردند؛ این مجمع با ارتباط گرفتن با علمای اهل سنت و با تأکید بر خطرات جریانات تکفیری، سبب شد تا جریانات تکفیری، دارای پشتوانه ای از سوی علما نباشند و لذا تضعیف شود. ایشان در سوریه، فلسطین و عراق، همواره به دنبال تقویت مسلمانان و برداشته شدن دست اجانب از سر آنان بوده اند.

روانبخش، امام خامنه ای را رهبر شیعیان جهان دانست و افزود: حفظ تفکر شیعی در کنار جریانات لیبرالی و سکولاریستی لبنان، از جمله آثار مدیریت ایشان است. ایشان در زمان محاصره نبل و الزهرا در سوریه که شیعه نشین هستند، بسیار دغدغه مند بودند و بالاخره با حمایت رهبری، این محاصره شکسته شد؛ هم اکنون آن شهرها، با عکس های امام و رهبری تزئین شده اند. البته فوعه و کفریا هم که هنوز در محاصره هستند، سبب دغدغه و مورد حمایت ایشان است.

وی با بیان این که ایشان رهبر جمهوری اسلامی ایران هستند، اظهار داشت: ایشان در ابعاد مختلف و با وجود بحران های مختلف در کشور و با وجود دولت های مختلف با تفکرات مختلف، توانسته اند مدیریت بسیارخوبی داشته باشند. در بحث رشد علمی، تولید علم و جنبش نرم افزاری ایشان خودشان دائما گفتند تا کم کم تبدیل به گفتمان شد؛ سپس تبدیل به مطالبه شد و به جایی رسید که رشد علمی کشور به 11 برابر رشد متوسط علمی در دنیا رسید. امروز در بسیار از مسائل علمی و تکنولوژی جزء کشورهای برتر دنیا هستیم و با وضعیت علمی کشورهای منطقه قابل مقایسه نیستیم.

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو با اشاره به این که در زمینه نظامی نیز ایشان با حمایت خود، سطح توان و آموزش نظامی را بالا برده و بهترین تصمیمات را گرفته اند، ادامه داد: امروز ایران در کنار مدیترانه مستقر است و برد موشک های ایران به اروپا نیز هشدار می دهد که دوران بزن و در رو تمام شده است. اگر مسئولی تابع رهبری بودند، این پیشرفت، بسیار بیش از این می بود.

گفتنی است نشست سی و پنجم انجمن فارغ التحصیلان امروز 21 اردیبهشت در موسه امام خمینی (ره) برگزار شد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي