سی و دومین شماره 9دی منتشر شد

سی و دومین شماره هفته نامه 9 دی امروز شنبه دوازدهم آذرماه منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «هتاکی عاشورا نتیجه پیوند بهائیت، منافقین و موسوی» به تحلیل مستندی از واقعه عاشورای سال فته و نقش بهائیان و سازمان مجادهین خلق در خلق آن حادثه اختصاصی دارد که در قالب دو یادداشت تحلیلی مستند ارائه شده است. یادداشتی با عنوان «شراکت شیطانی سازمان منافقین سبز در فته 88» که در صفحه بازخوانی این هفته و همچنین گزارشی با عنوان «هتاکی عاشورا نتیجه پیوند بهائیت، منافقین و موسوی» در صفحه گزارش 9دی منتشر شده است.

یادداشت اول این هفته 9دی که به قلم سردبیر نوشته شده «غرش شیران در لانه روباه» نام دارد که روایتی است از تسخیر چند ساعته سفارتخانه انگلیس توسط دانشجویان انقلابی در هفته گذشته. همچنین گفتگوی مدیر مسئول 9دی با رسانه ها در خصوص این اقدام انقلابی دانشجویان با عنوان «اگر مصوبه مجلس نبود سفارت انگگلیس در خشم مردم می سوخت» در صفحه اول منتشر شده است.

هفته نامه 9 دی در صفحه هنر و رسانه، به مناسبت ایام محرم یادداشتی را با عنوان «چرا سینمای ما نسبتی با عاشورا ندارد» به قلم سعید مستغاثی منتشر کرده است؛ یادداشتی درباره جشنواره مردمی فیلم عمار با عنوان «عمارها پشت دوربین»؛ تحلیلی درباره حرکات فاشیستی جریان به اصطلاح روشنفکر در عرصه هنر با عنوان «هفت داستان کوتاه از حرکات فاشیستی شبه روشنفکران» و یادداشتی از محمدحسین نیرومند با عنوان «چه کسی پاسخگوی ای کاشهای حوزه فرهنگ است؟» دیگر مطالب این صفحه هستند.

این هفته به مناسبت ایام محرم 9دی صفحه ای ویژه در این رابطه با عنوان «اشک و عبرت» اختصاص داده است. تحلیل رهبر حسینی انقلاب از عبرتهای عاشورا با عنوان «اگر شریح قاضی نترسیده بود کربلا اتفاق نمی افتاد» و خلاصه ای از مباحث منبرهای حجت الاسلام پناهیان در محرم امسال با عنوان «با حربه اخلاق و فرهنگ به جنگ تقوا می آیند» مطالب این صفحه عاشورایی هستند.

9دی سی و دوم، دو صفحه را به جبهه مقاومت اختصاص داده است. ارائه یک تحلیل جامع و تفصیلی از هجمه های اخیر استکبار جهانی علیه سوریه و آنچه در این کشور می گذرد با عنوان «وقتی کمربند مقاومت و بیداری اسلامی کابوس جهانی سازی می شود»؛ یادداشتی درباره الگوگیری قیامهای منطقه از قیام عاشورا با عنوان «مکتب عاشورا چراغ راه بیداری اسلامی» و یادداشتی درباره اعتراضات گسترده مردمی در عربستان و سانسور شدید این حوادث با عنوان «الشعب یرید اسقاط آل سعود» مطالب صفحه جبهه مقاومت 9دی هستند.

صفحه اقتصاد 9 دی گزارشی را درباره ناکارآمدی طرحهای تحریم اقتصادی ایران به نقل از منابع غربی با عنوان «طرح تحریم واردات نفت ایران فقط یک ژست سیاسی است» را منتشر کرده است. همچنین یادداشتی در انتقاد از ساعات کاری و عملکرد مجلس با عنوان «لزوم جهاد مجلس در سال جهاد» به مناسبت روز مجلس این صفحه منتشر شده است.

«هنگامه ای برای تنحقیر روباه پیر» عنوان یادداشتی تحلیلی است که به واکاوی علل نفرت تاریخی ایرانیان از دولت انگلیس می پردازد و در صفحه سیاست منتشر شده است. همچنین «انتحار فتنه در عاشورا» درباره سقوط سران فتنه در سال 88 و «قبیله گرایی سیاسی» در نقد رفتار سیاسی برخی اصولگرایان دیگر مطالب صفحه سیاست 9دی سی و دوم هستند.

9دی سی و دوم در صفحه تحلیل، یادداشتی را با عنوان «از درک کاریکاتوری نسبت به جمهوری اسلامی تا تاکتیک چراغ خاموش در انتخاباتها» در تحلیل رفتار جریانات سیاسی در آستانه انتخابات ها منتشر کرده است. همچنین تحلیل سناریو هماهنگی جریان نفوذی و منحرف با تکنوکراتها که «چگونه جریان انحرافی پازل تکنوکراتها را کامل می کند؟» نیز در این صفحه منتشر شده است.

مخاطبین صفحه پرطرفدار جریان شناسی این هفته می توانند دومین مقاله از سلسله مقالات در جستجوی چریکهای پنهان استکبار را با عنوان «کمیته ای برای مجازات ملت!» در سی و دومین شماره 9دی مطالعه کنند که به شناسایی ابعاد پیدا و پنهان کمیته مجازات به عنوان بازوی عملیات تروریستی لژهای ماسونی می پردازد.

آخرین صفحه 9دی هم حاوی این مطالب است: یادداشتی در پاسخ به هلهله های هتاکانه محمد نوری زاد علیه نظام و رهبری با عنوان «حر؟ نه ... حرمله» و متن جوابیه دکتر زارعی به خبرگزاری فارس و عذرخواهی این خبرگزاری به خاطر اقدام ناشایست خود در تحریف سخنان این نماینده مجلس با عنوان «زارعی: اولین سیلی را ما به گوش حلقه انحرافی زدیم»

صفحه بلاگستان 9 دی هم به مناسبت دوازدهمین سالگرد تأسیس خبرگزاری ایسنا گزارشی از خط مشی و اقدامات این خبرگزاری در طول این مدت با عنوان «ایسنا؛ رسانه ایستا» منتشر کرده است. گزارشی هم به مناسبت ایام محرم از موجهای وبلاگی با عنوان «یک ورق روضه در حسینیه بوی سیب» در این صفقحه آمده است.
یاران جبهه فرهنگی انقلاب می توانند 9 دی را شنبه هر هفته، روی پیشخوان مطبوعات ببینند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي