نیکزاد: ایران ۵۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد سوریه می‌سازد

وی ادامه داد: هیات همراه سوریه قرار است فردا از شهرهای جدید پرند و هشتگرد نیز بازدید کنند تا مذاکرات خود را برای آغاز ساخت 50 هزار مسکن در سوریه نهایی کنند.

فارس: وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و سوریه امروز برای ساخت 50 هزار مسکن در قالب مسکن مهر در سوریه به توافق نهایی می‌رسند.

علی نیکزاد در حاشیه دیدار وزیر مسکن و آبادانی سوریه با وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به تجربیات ارزنده ایران در اجرای طرح مسکن مهر، کشور سوریه این طرح را به خوبی بررسی کرد تا به این نتیجه رسید که ساخت 50 هزار مسکن را به مهندسان ایرانی بسپارد.

وی ادامه داد: هیات همراه سوریه قرار است فردا از شهرهای جدید پرند و هشتگرد نیز بازدید کنند تا مذاکرات خود را برای آغاز ساخت 50 هزار مسکن در سوریه نهایی کنند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: این 50 هزار مسکن در استانهای مختلف سوریه در قالب مسکن مهر انجام خواهد شد.

*وزیر در پاسخ به فارس: اختلاف نظر جزئی بر روی قیمت وجود دارد

وی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر قیمت ساخت این واحدهای مسکونی گفت: ایران قیمت ساخت خود را مشخص کرده و اجازه دهید تا نهایی شدن توافق کامل صبر کنیم،اما اختلافی بر سر قیمت ساخت وجود دارد چرا که آنها اذعان دارند که مسکن را در سوریه ارزان‌تر می‌سازند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ایران سعی خواهد کرد این واحدهای مسکونی را با حداقل سود احداث کند.

وی در پاسخ به این سوال که ساخت این 50 هزار واحد مسکونی به چه روش‌هایی خواهد بود، گفت: طرف سوریه‌ای درخواست خود را بر ساخت به روش بتنی اعلام کرده، چرا که آنها در تولید فولاد و میلگرد محدودیت‌هایی دارند و قرار است تامین مصالح ساختمانی از خود کشور سوریه باشد.

وی ادامه داد: ما پیشنهاد کرده‌ایم که می‌توانیم این واحدها را به روش صنعتی نیز احداث کنیم.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي