جولان تانکها با پرچم ایران در سوریه!

یک روزنامه عربی در ادامه مانورهای تبلیغاتی رسانه های مغرض عربی برای تحریک افکار عمومی علیه ایران و مقاومت، مدعی شد برخی شهروندان عرب که از سوریه بازگشته اند، از وجود تانکهایی با پرچم ایران نزدیک پایتخت سوریه خبر داده اند.

به گزارش بی باک به نقل از العالم، روزنامه "الزمان" با انتشار یک دروغ آشکار، مدعی شد: کسانی که پس از کشته شدن یک شهروند سعودی و فراخوان کشورهای عربی برای ترک سوریه، به این کشورها بازگشته اند، می گویند که در مناطق "القدسیه"، "الزبدانی"، "دمر"، جاده فرودگاه و ایستهای بازرسی و مناطق اطراف دمشق تانکها و نیروهای سوری را دیده اند که در کنار پرچم سوریه، پرچم ایران به همراه خود دارند.

الزمان در ادامه ادعاهای خود، با بیان اینکه این صحنه در نقاط ایست بازرسی بیشتر قابل مشاهده بود، خاطرنشان کرد: یک هیأت نظامی ایرانی هفته گذشته بصورت محرمانه به دمشق سفر کرد، تا قبل از بروز جنگ که بر اساس منابع اروپایی بسیار حتمی است، در زمینه های نظامی و نقل مواد حساس با سوری ها همکاری کند.

سوریه هفته قبل، از کشته شدن یک تروریست معروف سعودی به نام "الخالدی" در این کشور خبر داد.

مطبوعات و رسانه های مغرض عربی پیش از افشای ماهیت گروه های تروریستی و مسلح بیگانه با همکاری برخی باندهای مسلح داخلی، و دخالت آنها در حوادث سوریه؛ برای تحریف افکار عمومی داخل سوریه و کشورهای عربی، ایران و مقاومت لبنان را به مشارکت در حمله به تظاهرکنندگان متهم کردند. درحالیکه پس از مدتی ماهیت این گروه های مسلح تروریستی فاش شد.

باوجود افشای حمایت مالی و تسلیحاتی غرب و برخی کشورهای هم پیمان غربی در منطقه از گروه ها و باندهای مسلح در سوریه، برخی رسانه ها همچنان سعی می کنند با انتشار خبرهای جعلی، افکار عمومی داخل سوریه و کشورهای عربی را علیه ایران تحریک کنند.

به گفته ناظران، سکوت غرب و اتحادیه عرب درباره اقدامات گروه ها و باندهای مسلح، و حملات آشکار آنها به مردم، ارتش و نیروهای امنیتی سوریه؛ و در مقابل تحت فشار قرار دادن دولت سوریه برای تن دادن به پروتکل ناظران اتحادیه عرب، و طرح مذاکره با مخالفان برای ورود به دوره انتقالی، بیانگر توطئه ای از پیش طرح ریزی شده جهت براندازی نظام سوریه و ضربه زدن به تنها کشور عربی حامی مقاومت در منطقه است.

در همین راستا، "برهان غلیون" رییس گروه موسوم به شورای ملی سوریه تاکید کرد، هر دولتی که مخالفان در آینده پس از براندازی نظام بشار اسد تشکیل دهند، روابط خود را با ایران و مقاومت قطع خواهد کرد.

غلیون تأکید کرد: هر دولتی که مخالفان پس از سقوط نظام بشار اسد تشکیل دهند، روابط نظامی خود را با ایران قطع خواهد کرد، و مانع از رسیدن سلاح به جنبش های مقاومت در منطقه خاورمیانه خواهد شد.

غلیون در مصاحبه با روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" گفت: سوریه در آینده از حمایت از مقاومت اسلامی در لبنان و جنبش حماس در غزه دست می کشد.

وی افزود: همچنین درخواست برای پس گرفتن جولان اشغالی از طریق گفت و گو صورت خواهد گرفت نه اقدامات مسلحانه.

 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي