4 بحران حقوق بشری در دنیا / گفتگوی تمدن ها یک موضع انفعالی بود / عملکرد دوگانه چرا؟

تبیین: استاد حوزه و دانشگاه، «بحران عملکرد» را دومین بحران حقوق بشر دانست و گفت: عملکرد دوگانه چرا؟ میگویند حق تعیین سرنوشت برای همه آری اما برای مردم بحرین، فلسطین، یمن و ایران خیر!  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیین، حجت الاسلام دکتر باقرزاده در جمع تعدادی از اساتید و کارمندان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به موضع ایران دربحث حقوق بشر، گفت: در دوره دولت اصلاحات گفتگوی تمدن ها مطرح شد که ما این طرف میز باید به اروپایی ها درباره حقوق زن، کودک، بشر، دموکراسی و... توضیح می دادیم  و از مواضعمان درباره حقوق بشر دفاع میکردیم که یک موضع انفعالی بود.

وی هدف حکومت اسلامی را سعادت انسان ها دانست و تصریح کرد: با توجه به رسالت اسلامی که داریم، ایران باید نسبت به غربی ها پرسشگر باشد و نسبت به وضعیت انسانها در جهان اعتراض نماید.

حجت الاسلام باقرزاده ادامه داد: چندین بحران برای حقوق بشر در دنیا وجود دارد که در چهار سرفصل می توان آن را ترسیم نمود.

وی « بحران مفهومی» را به عنوان محور اول بحران در حقوق بشر نام برد و تصریح کرد: حقوق بشر یک مقوله بین المللی است، یعنی با اخذ مشترکات بین المللی( عقل سلیم، فطرت بشری) باید یک حقوقی برای همه افراد در نظر گرفت.

دکتر باقرزاده  با اشاره به ادعای کدیورمبنی بر اینکه در اسلام حقوق بشر نداریم بلکه حقوق مومنان داریم، گفت: بله در اسلام حقوق مومنان داریم که یک حقوق داخل جامعه اسلامی می باشد ولی علاوه برآن حقوق بشر نیز داریم.

وی بابیان اینکه حقوق بشر یک حقوق بین المللی است، ادامه داد: در داخل جامعه اسلامی بر اساس وفاق اکثریت  و پذیرش عموم مردم، حدود اسلامی را اجرا میکنیم.

حجت الاسلام و المسلمین باقرزاده با اشاره به محکومیت ایران توسط غربی ها بخاطر اجرا نکردن حقوق بشر، خاطرنشان کرد:  تکثر و تعدد در نظام های حقوقی امری پذیرفته شده است، نه آمریکایی می تواند به ما بگوید چرا این قانون دارید و نه ما به غربی ها میتوانیم بگوئیم چرا این قانون اجرا میکنید و ما نمی توانیم قانون اسلامی را بر غیر مسلمان تحمیل کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه، «بحران عملکرد» را دومین بحران حقوق بشر دانست و گفت: عملکرد دوگانه چرا؟ میگویند حق تعیین سرنوشت برای همه آری اما برای مردم بحرین، فلسطین، یمن و ایران خیر!  

وی با تاکید بر اینکه در قضیه حقوق بشر برخورد دوگانه وجود دارد، ادامه داد: الان آمریکایی ها که به بهانه های واهی و به اسم دفاع از حقوق بشر، غیرقانونی وارد کشور سوریه شده اند ولی ایرانی که به دعوت دولت قانونی سوریه رفته است می گویند باید از آن کشورخارج شود.

دکتر باقرزاده سومین بحران حقوق بشر از « بحران  استفاده ابزاری برای نفوذ سیاسی» تعبیر کرد و گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری معنا ندارد که ما در قضیه آموزش و پرورش به چیزی مثل سند 2030 بخواهیم استناد کنیم.

حجت الاسلام باقرزاده، چهارمین محور در بحران حقوق بشر« استفاده ابزاری از حقوق بشر برای فشار سیاسی» دانست و تصریح کرد:  غربی ها و آمریکایی ها خوهان نفوذ در ایران هستند و در بحث مبارزه با پولشویی در پی دست یابی به تمام اطلاعات مبادلات مالی و بانکی کشورمی باشند، و اینها که دستشان تا آرنج در خون مردم بیگناه فرورفته در مساله حقوق بشری و بحث تروریسم بر ایران فشار می آورند که باید با ما همکاری کنید

 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

2 + 18 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.