وزیر اقتصاد: قدرت خرید مردم با اجرای هدفمندی یارانه‌ها حفظ شد

حسینی تصریح کرد: زمانی که می خواستیم قانون را اجرا کنیم، عده ای از نهادهای امنیتی درخواست کردند که برای جلوگیری از آشوب‌های اجتماعی برنامه ریزی صورت گیرد، اما آیا هم اکنون کسی معتقد به امکان بروز آشوب در کشور است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه قدرت خرید مردم پس از اجرای هدفمندی یارانه ها حفظ شده است، گفت: برای دهکهای پائین جامعه به غیر از دهک نهم و دهم تورم ناشی از هدفمندی یارانه ها با پرداخت یارانه نقدی حفظ شده است.

به گزارش مهر، سید شمس الدین حسینی امروز در حاشیه همایش تبیین طرح تحول نظام مالیاتی کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که آیا با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها قدرت خرید مردم حفظ شده است، گفت: قدرت خرید مردم پس از اجرای هدفمندی یارانه ها حفظ شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: برای دهکهای پائین جامعه به غیر از دهک نهم و دهم تورم ناشی از هدفمندی یارانه ها با پرداخت یارانه نقدی حفظ شده است.

سخنگوی اقتصادی دولت در مورد عملکرد دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها عنوان کرد: برداشت ما این است که در عواقب و اثراث منفی قانون هدفمندی یارانه ها بزرگ نمایی و به همین سبب موجب تعویق اجرای قانون شده است.

وی با تاکید بر اینکه در بررسی عملکرد یکساله قانون نباید بزرگ نمایی شود، افزود: البته این به معنای وجود نقاط ضعف و مشکلات نیست اما سختی با عذاب کشیدن تفاوت دارد.

حسینی تصریح کرد: زمانی که می خواستیم قانون را اجرا کنیم، عده ای از نهادهای امنیتی درخواست کردند که برای جلوگیری از آشوب‌های اجتماعی برنامه ریزی صورت گیرد، اما آیا هم اکنون کسی معتقد به امکان بروز آشوب در کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حدود 7 درصد از تولید ناخالص داخلی از مالیات دریافت می شود، تصریح کرد: هنوز فاصله زیادی با استاندارها وجود دارد. باید فشار مالیاتی برای گروه های خاصی کم شود.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه باید با گسترش پایه های مالیاتی، عدالت مالیاتی را برقرار کنیم و سهم مالیات را افزایش دهیم، در مورد روند اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و مقاومتهای برخی از اصناف گفت: صنوف متفاوت هستند و اگر چند صنف یا طبقه خاص مقاومت کننند، با گفتگو و تفاهم قابل حل است و رویه ما هم تعدیل و انعطاف است.
 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي