آل سعود رکورد زد

العالم گزارش داد:
جمعیت حقوق بشر عربستان سعودی اعلام کرد که در پنج سال گذشته بیش از 30 هزار مورد نقض حقوق بشر در این کشور روی داده است.

دلایل محکمی از دست داشتن رژیم آل سعود در نقض حقوق بشر در عربستان وجود دارد که میزان رنج ملت عربستان را نشان می دهد.

مفلح القحطانی رئیس جمعیت حقوق بشر عربستان فاش کرد که در پنج سال گذشته حدود 30 هزار شکواییه و شکایت دریافت کرده است که همه مربوط به نقض حقوق بشر است.

به گفته القحطانی، این شکواییه ها شامل مسائل زندانیان، موارد شخصی شهروندان، خشونت خانوادگی، مسائل اداری و امور شهروندی می شود.

القحطانی با تاکید بر ارتقاء آگاهی عمومی درباره حقوق بشر نزد نهادهای دولتی عربستان و مردم، تصریح کرد که باید ارزیابی درستی از حقوق بشر در عربستان صورت بگیرد.

این جمعیت به همه موارد نقض حقوق بشر بخصوص در حوزه سیاسی که شمار آن هزاران مورد است، نمی پردازند زیرا خانواده های قربانیان نقض حقوق بشر سیاسی در عربستان از اینکه تحت پیگرد قرار بگیرند و به دست نیروهای سعودی سرکوب شوند، بیمناکند.

اکنون بیش از 30 هزار نفر به دلیل اتهاماتی درباره آزادی بیان و مسائلی از این قبیل در زندانهای سعودی به سر میبرند که در میان آنان شیعیان وجود دارند.

سازمان عفو بین الملل، سازمان دیده بان حقوق بشر و سازمان وکلای بدون مرز از سیاست سرکوب و تروریسم سازمان یافته نظام عربستان در سایه سکوت آمریکا و اروپا پرده برداشته اند.

آمریکا و اروپا به این علت سکوت کرده اند که از این بیم دارند رژیم عربستان مورد انتقاد سیاسی قرار گیرد و باعث رسوایی نظامی شود که براساس گواهی سازمان های حقوق بشر جهانی در نقض حقوق بشر بدترین رژیم عربی به شمار می رود.
 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

عکس امنيتي