در صورت توکل بر خدا دشمن منکوب خواهد شد / چرایی برخورد با احترام پلیس عربستان با حجاج ایرانی

تبیین: عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره)   با نقل خاطراتی از حج امسال به دو قضیه جالب در این مراسم معنوی اشاره نمود و گفت: یکی از مواردی که به وضوح قابل مشاهده بود، برخورد با احترام پلیس عربستان با حجاج ایرانی است  که نشان دهنده این است که اگر ما بر موضع حق خود استوار باشیم و نترسیم دشمنان تسلیم خواهند شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیین، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد ابوترابی در جمع تعدادی ازاساتید ، دانش پژوهان و کارمندان موسسه امام خمینی (ره) با اشاره به آیه ای از قرآن روز مباهله را گرامی داشت و گفت: واقعه مباهله یکی از افتخارات اسلام و تشیع است و در این روز آیه تطهیر( 33 احزاب) نازل شده است .


وی با اشاره به نظر علامه طباطبایی مبنی بر اینکه در زمان کنونی هم می شود مباهله انجام داد،  گفت:از پیام های آیه مباهله این است  که در صورت مقابله حق و باطل اگر به خداوند توکل کنید، دشمن منکوب خواهد شد و نمونه این حادثه در حج امثال مشاهده کردیم .


دکتر ابوترابی تصریح کرد: در حج سال 1394 بعد از قضیه منا مسئدولین حج معتقد بودند که ما دیگر در عربستان هیچ امنیتی نداریم و برخورد عربستانی ها با ایرانی ها به شدت تند و خشن بود به گونه ای که به مسئولین حج ایران برای شناسایی شهداء و مجروحین هیچ اجازه ای داده نمی شد.


ایشان با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع دانش آموختگان در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی – نوشهر ، ادامه داد: و بعد از آن سخنرانی تمام برخورد های تند عربستانی ها تمام و با مسئولین حج ایران همکاری نمودند و از آن روز به بعد، با حجاج ایرانی محترمانه  برخورد می شد.


حجت الاسلام حاج احمد ابوترابی،  با نقل خاطراتی از حج امسال به دو قضیه جالب در این مراسم معنوی اشاره نمود و گفت: یکی از مواردی که به وضوح قابل مشاهده بود،  برخورد با احترام پلیس عربستان با حجاج ایرانی است  که نشان دهنده این است که اگر ما بر موضع حق خود استوار باشیم و نترسیم دشمنان تسلیم خواهند شد.


وی با تصریح بر اینکه نباید به قدرت  مادی خود تکیه کنیم و توسل خداوند داشته باشیم ادامه داد، همانگونه که بعد از برجام ثابت شد که نباید فکر کرد که  فقط مذاکره و عقب نشینی و امثال اینها فایده دارد.


دکتر ابوترابی، با بیان اینکه بارش باران های متعدد از دیگر مواردی بود که حجاج این بارش ها را به فال نیک می گرفتند، گفت:  از مرحوم کافی نقل شده که بعد ازایام حج باران می آید و گناهان حجاج را پاک می کند و همچنین از آیت الله بهجت (ره) نقل است که می فرمودند هروقت امام زمان (عج) قصد حضور در مسجد الحرام دارند اول باران می بارد و مسجدالحرام را پاک می کند و سپس آن حضرت برای زیارت تشریف می آورند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی